close
Święta w Szklarskiej Porębie

Święta w Szklarskiej Porębie

Święta Bożego Narodzenia kocha większość z nas. Ta sama większość jednocześnie dostaje ścisku żołądka na myśl o nietrafionych prezentach, konieczności przygotowania wigilijnej kolacji, odpowiedniego udekorowania domu i zadbania o dobre samopoczucie wszystkich gości. A gdyby tak odwrócić kolejność i samemu stać się gościem? Oto 5 powodów, dla których warto uciec z domu i spędzić święta w górach.

  1. Dlaczego nie w domu? Dlaczego w góry?
  2. Święta po twojemu

Dlaczego nie w domu? Dlaczego w góry?

Okres przedświąteczny to dla wielu osób nieustanna pogoń za prezentami, kolorowymi lampkami, bombkami, najlepszymi i lubianymi przez rodzinę smakołykami. Nawet najwięksi przeciwnicy wypieków chwytają za foremki, a słynna „magia świąt” dopada nawet największych twardzieli. Czasem jednak może warto odwrócić kolejność i z gospodarza wigilijnego wieczoru zamienić się w świątecznego wędrowca. Jeśli zaś święta poza domem, to tylko w górach. Każdy, kto choć raz był w górach w okresie przedświątecznym albo w same święta z pewnością potwierdzi prawdziwość tezy, że tutaj Boże Narodzenie przeżywa się po prostu jakoś inaczej. Lepiej.

Święta po twojemu

Po pierwsze, nigdzie nie poczujesz tak wyjątkowego, świątecznego klimatu jak w górach. Tutaj nie musisz się martwić o to, czy będzie śnieg czy go nie będzie. Wille w Szklarskiej Porębie gwarantują, że nawet jeśli w mieście śniegu będzie nieco mniej, o tyle widok na góry zapewni niezapomniane wrażenia. Do tego lekki mróz, zapach ciągnących się dookoła lasów i rodzimy grzaniec oraz gorąca czekolada. Czy można chcieć więcej? Nic dziwnego, że święta w Szklarskiej Porębie decyduje się spędzić coraz więcej osób.

Po drugie, święta poza domem to uwolnienie się od generalnych porządków, mycia okien, odkurzania szaf, przygotowania 12 potraw i pakowania góry prezentów. Apartamenty w Szklarskiej Porębie Norweska Dolina gwarantują wyjątkowe świąteczne menu, przy którym można delektować się świątecznym czasem z najbliższymi bez stresu i niepokoju, że zaraz się coraz przypali. Można po prostu “być” i uwolnić się od codziennej krzątaniny wokół posiłków i przyjmowania gości.

Po trzecie, zmiana klimatu pozwala tak naprawdę odciąć się od codzienności, obowiązków, poczucia, że być może warto ten świąteczny czas wykorzystać na nadrobienie zaległości. Wyjeżdżając do luksusowych apartamentów w Szklarskiej Porębie, wszystkie obowiązki możesz naprawdę zostawić za sobą. Zamiast nieustannego poczucia niedokończonych zadań masz czas dla najbliższych, po to, by z nimi prawdziwie pobyć, nacieszyć się bliskością. Aby prawdziwie się zregenerować i oderwać od codziennych trosk, trzeba wyjechać z domu, a góry i ich zdrowy klimat to niewątpliwie najlepszy możliwy wybór.

Po czwarte, wyjeżdżając na święta z domu porzucasz nieustannie powtarzane “bo tak wypada”. Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych rytuałów i tradycji. Nie każdy jednak dobrze czuje się podczas dzielenia opłatkiem, nie każdy może pozwolić sobie na obdarowywanie bliskich dużymi prezentami, nie każdy lubi duże rodzinne imprezy i odwiedziny dalszej rodziny tylko dlatego, że “tak wypada”. Nie wszyscy lubią odwiedziny u starszego wujka, rozmowy o zarobkach, związkach, planowaniu małżeństwa lub posiadania dzieci. Niekoniecznie każdy musi mieć także ochotę nadzielenie opłatkiem z kuzynem, który zalazł za skórę. Spędzając święta w wynajętym apartamencie w Szklarskiej Porębie, jesteś tam z tym, z kim chcesz być. Nikt cię nie nakłania do robienia rzeczy, których nie lubisz. Nie musisz podporządkować się ogólnie przyjętym zwyczajom. To Tobie ma być dobrze. W końcu przecież o to własnie chodzi w świętach.

3 grudnia 20191657Views

Modne kurtki zimowe dla mężczyzn w sezonie 2019/2020

Zobacz, co świat ma ci do zaoferowania