close
Gdzie spędzić długi, majowy weekend? Zabierz rodzinę na Mazury! Dla tych 3 powodów

Gdzie spędzić długi, majowy weekend? Zabierz rodzinę na Mazury! Dla tych 3 powodów

Choć zimowa aura sprawia, że niektórzy nie zastanawiają się jeszcze, gdzie spędzić majowy weekend, z pewnością to dobry moment, aby rozejrzeć się nieco w dostępnych ofertach. Zainteresowanie krajowymi „miejscówkami” jest ogromne. Zatem im wcześniej rozpoczniemy poszukiwania, z tym lepszej oferty skorzystamy. Mazury kolejny sezon cieszą się szczególną popularnością. To miejsce łączy w sobie atrakcyjność turystyczną ze spokojem i bliskością natury. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że właśnie Mazury wybierane są tak chętnie na wypoczynek z dziećmi. Rodzinna majówka nad jeziorem? To z pewnością dobry pomysł – z przynajmniej 3 powodów.

Wyjątkowo atrakcyjna oferta hotelowa

Mazurska baza noclegowa prezentuje się bardzo interesująco, a różnorodność pozwala swobodnie dopasować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb. My z pewnością polecamy hotele, które przygotowują oferty dedykowane dla rodzin z dziećmi. Korzystając z takiego rozwiązania zyskujemy pewność, że najmłodsi będą naprawdę dobrze „zaopiekowani”, a ewentualnie kapryśna aura nie pokrzyżuje nam planów i nie pozwoli na nudę. Jedną z takich propozycji znaleźliśmy na https://www.hotel-port.pl/oferty/majowka-na-mazurach. Tutaj dostępny rodzinny pakiet na majówkę obejmuje m.in. codzienne animacje dla najmłodszych, zabawy na świeżym powietrzu i gry sportowe, czy grillowanie. Na miejscu można zarówno popływać kajakiem, jak też wybrać się na rodzinną wycieczkę rowerową. Dzieci będą na pewno zadowolone z możliwości skorzystania z zajęć na świeżym powietrzu, jak i w Klubie Malucha, czy na basenie. Rodzice z kolei skutecznie zrelaksują się w strefie chillout nad samym jeziorem lub w hotelowym centrum wellness. A to jeszcze nie koniec atrakcji! Program pobytu i dostępne rozwiązania przygotowane z dbałością o detale, pozwalają tak zorganizować czas, aby cała rodzina była zadowolona, a dzieciom nie starczało czasu na… nudzenie się.

Nieograniczone możliwości aktywnego wypoczynku

Jeśli Twoja rodzina lubi wypoczywać aktywnie, niezależnie czy są to rodzinne spacery, czy długie rowerowe eskapady, Mazury z pewnością Was nie zawiodą. Tutejsza dostępność tras rowerowych, jak i zwyczajnych polnych i leśnych dróg to idealna propozycja na wycieczki i fantastyczna sposobność obcowania z naturą. Wspomniane już kajaki, łódki, rowery wodne, możliwość wędkowania – takie atrakcje to na Mazurach punkt obowiązkowy w planie wypoczynku. Sprzęt wodny i rowerowy można tutaj wygodnie wypożyczyć. Równie wygodną propozycją, która dostarczy zwłaszcza najmłodszym niezapomnianych wrażeń, będzie spacerowy rejs wycieczkowy, np. z przystani hotelowej lub z przystani w Mikołajkach.

Planując długi majowy weekend najlepiej sięgnąć po opcję, gdzie możemy wraz z rodziną spędzać jak najwięcej czasu na łonie natury, aktywnie i beztrosko. Najmłodsi będą zachwyceni. Dzieci powinny spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, a Mazury to jedno z niewielu miejsce, gdzie jakość powietrza jest naprawdę wysoka.
Atrakcje, które dostarczają niezapomnianych wrażeń

Co powiecie na zwiedzanie zamku krzyżackiego? Równie polecanym miejscem wartym zobaczenia będzie Twierdza Boyen w Giżycku. Zadowoleni będą nie tylko mali i duzi miłośnicy historii, rycerzy, czy dziewiętnastowiecznych fortyfikacji. Wśród lokalnych atrakcji mazurskich nie sposób nie wymienić Miasteczka Westernowego Mrongoville, czy Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Lista miejsc wartych odwiedzenia jest długa i zróżnicowana. Z pewnością wybierzecie coś w sam raz dla Waszej rodziny.


Booking.com

Branża noclegowa gotowa na otwarcie. Duże zainteresowanie turystów podróżami i wykorzystaniem bonu turystycznego

Wypożyczyłeś kamper? Sprawdź, jaki parking jest najlepszy!