close
Butla gazowa turystyczna – jak wybrać najlepszą?

Butla gazowa turystyczna – jak wybrać najlepszą?

Na działkę, biwak, kamping, łódź czy też do kampera – butle gazowe turystyczne mają szerokie zastosowanie i wybierane są najczęściej wtedy, gdy ważne są jej kompaktowe wymiary oraz lekkość. Jeżeli czeka cię zakup butli gazowej tego rodzaju, sprawdź z nami, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?Mianem butli gazowych turystycznych określa się butle, które mają najczęściej napełnienie w wysokości 3 kilogramów, ale w sprzedaży można znaleźć również butle mniejsze. Mają one bardzo szerokie zastosowanie i wybierane są najczęściej wtedy, gdy mają być użytkowane mobilnie.

Najczęściej butla gazowa turystyczna powstaje z wysokiej jakości blachy, ale również w sprzedaży dostępne są nowoczesne butle kompozytowe, które ze względu na swoją konstrukcję są lżejsze – warto pamiętać o tym, że liczba kilogramów podana przy butli odnosi się do gazu, dlatego też napełniona będzie ogółem ważyć więcej.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Na co zwrócić uwagę przy zakupie butli turystycznej?

Przede wszystkim warto zakupić ją od sprawdzonego dostawcy. Obecnie butle tego rodzaju można znaleźć między innymi w popularnych marketach budowlanych, oferowane są one także na stacjach benzynowych. Warto jednak pamiętać o tym, że w mniejszych punktach mogą nie być one dostępne, dlatego też czasami konieczne jest udanie się do większej miejscowości, aby dokonać zakupu.

Butla powinna mieć odpowiednią pojemność oraz powinna być wyposażona w praktyczny uchwyt, aby jej przenoszenie było łatwiejsze. W przypadku lżejszych butli stosuje się głównie plastikowe uchwyty, natomiast w większych butlach, mających po 5 kg, te wykonane z metalu, ponieważ zapewniają wyższą trwałość.

Na butlach turystycznych stosuje się zawroty 3/8″. Do korzystania z butli potrzebny będzie również reduktor niskiego ciśnienia, dlatego należy również dodać go do swojej listy zakupów. Potrzebny może być też wąż – należy zakupić specjalny wąż przeznaczony do gazu i pamiętać o jego regularnej wymianie co kilka lat.

Ile waży butla turystyczna?

  • butla 0,5 kg – masa butli to 0,9 kg, razem 1,4 kg
  • butla 1 kg – masa butli to 1,4 kg, razem 2,4 kg
  • butla 2 kg – masa butli to 2,65 kg, razem 4,65 kg
  • butla 3 kg – masa butli to 3,3 kg, razem 6,3 kg
  • butla 5 kg – masa butli 6 kg, razem 11 kg

2 grudnia 201611080Views

7 rzeczy, których nie można przegapić jadąc do Brazylii

Lagos

Lagos – rajskie plaże