close
7 rzeczy, których nie można przegapić jadąc do Brazylii

7 rzeczy, których nie można przegapić jadąc do Brazylii

Największy kraj Ameryki Południowej, Brazylia, kryje w sobie wiele skarbów. Miejsca, o których przeczytasz poniżej to absolutne must see podczas wycieczki do tego wyjątkowego kraju. Spędzając wczasy w Brazylii na pewno nie będziesz się nudził: możesz odwiedzić zarówno nowoczesne miasta i zabytki z ery kolonialnej, jak i nienaruszone przez człowieka piękno Amazonii.1. Figura Chrystusa Odkupiciela
Któż o niej nie słyszał, kto nie widział jej choć w jednym filmie? Podróż do Brazylii musi obejmować choć moment pod tym najsławniejszym pomnikiem świata. Chrystus stoi na szczycie góry Corcovado, a prowadzi do niego droga i kolejka linowa. Taka wyprawa sama w sobie będzie wyjątkową atrakcją!

2. Ulice Rio de Janeiro
Egzotyczne, barwne, hipnotyzujące – tak w kilku słowach można opisać to najbardziej znane brazylijskie miasto. Dla tych, którzy podczas wakacji lubią od środka poznać inne kultury polecamy odwiedziny w licznych muzach i podziwianie zabytków – egzotyczna podróż w czasie gwarantowana!

3. Urokliwe miasto Salwador
Wczasy w Salwadorze to wakacje w Brazylii i w Portugalii jednocześnie. Szczególny europejski klimat panuje tu za sprawą bogatej kolonialnej zabudowy. Natomiast Brazylijczycy dodają temu miastu wyjątkowego charakteru: ciągła zabawa, rytmiczna muzyka i piaszczyste wybrzeże – brzmi jak urlop idealny!

4. Wodospad Iguazu
Czas pozostawić miasta za sobą i udać się w najbardziej urokliwe zakątki Brazylii. Na granicy z Argentyną co sekundę z hukiem spadają tony wody – tworząc wodospad Iguazu. To obowiązkowy punkt wycieczki do Ameryki Południowej. Kilka kilometrów szerokości, kilkaset progów skalnych, niesamowita przyroda, takie obrazki zostają w pamięci na zawsze!

5. Wyspa Ilha de Boipeba
Wiele wysp otaczających Amerykę Południową jest pięknych, ale ta jest szczególna. Jeśli myślisz o wczasach na słonecznej plaży, tuż przy oceanie, z niesamowitą roślinnością, to tu zrealizujesz swoje marzenia. Wakacje w otoczeniu dzikiej przyrody i chronionych gatunków zwierząt z pewnością będą wspominane do końca życia.

6. Dziewicze piękno Amazonii
Kolejny symbol Brazylii – ogromna rzeka, tworząca malowniczą deltę, płynąca przez trzy kraje i tworząca wokół siebie specyficzny klimat, w którym rosną największe lasy tropikalne na świecie. Wycieczka na ten kontynent bez zobaczenia choć fragmentu fascynującej Amazonii, nie byłaby udana.

7. A do tego… samba, capoeira, bossa nova!
To nie miejsca, ale muzyka jest dla Brazylijczyków równie ważna jak Amazonia czy figura Chrystusa Króla. Spędzając wczasy w Brazylii nie sposób nie natknąć się na grających na ulicach mieszkańców. Warto też postarać się spędzić chociaż jeden wieczór na lokalnej imprezie – dopiero wówczas da się poczuć prawdziwy klimat tego miejsca!
http://planetescape.pl/kraj/brazylia/

18 listopada 20161927Views

Polisa dla smartfona – czy warto ją kupić?

Butla gazowa turystyczna – jak wybrać najlepszą?