close
Co zagwarantuje Ci ubezpieczenie turystyczne?

Co zagwarantuje Ci ubezpieczenie turystyczne?

Na wakacje bez ubezpieczenia? W obecnych czasach coraz więcej turystów sięga po polisy, aby bezpiecznie i bez stresu podróżować i cieszyć się wolnym czasem. Zobacz jaki zakres ochrony może Ci zapewnić ubezpieczenie turystyczne, a także jakie są dodatkowe warianty, po które warto sięgnąć.

Ubezpieczenie turystyczne jest ważne szczególnie wtedy, gdy wakacje planujemy na własną rękę. Podczas urlopu nie myślimy raczej o chorobach czy wypadkach, ale przezorny zawsze ubezpieczony, jak mówi przysłowie. W porównywarce ubezpieczeń możemy znaleźć bardzo tanie polisy, a jej brak może skutkować mocnym nadszarpnięciem kieszeni, nawet przy jednorazowej wizycie w szpitalu.

Zakres ochrony podczas wakacyjnych wojaży

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, należy sobie zadać podstawowe pytanie – jaki zakres ochrony nas interesuje? Ubezpieczenie własnego zdrowia, bagażu, anulacji biletu, noclegu czy może sprzętu, który przewozimy. Naturalnie dodatkowe warianty będą podnosić składkę, ale przy tygodniowym pobycie poza miejscem zamieszkania, będzie to mała różnica. Zanim zdecydujemy się na którąś z opcji, warto porównać najtańsze ubezpieczenia turystyczne, jak i doczytać OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

Co zawiera ubezpieczenie turystyczne?

Prz wyborze polisy turystycznej warto mieć świadomość tego, że każde ubezpieczenie turystyczne gwarantuje pokrycie kosztów leczenia do określonej sumy gwarantowanej (są to wypadki związane z pomocą medyczną udzielaną poza granicami kraju: hospitalizacja, zakup leków, transportem do szpitala itp.) oraz NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (otrzymamy odszkodowanie w razie trwałego urazu, stosowny procent z sumy gwarantowanej).

Co dodatkowo?

Jeśli chcemy przeżyć bez stresu wakacyjny urlop czy wyjazd warto rozważyć ubezpieczenie bagażu. Przed czym chroni? Jest to ochrona przed kradzieżą, zniszczeniem lub zgubieniem rzeczy osobistych oraz sprzętu elektronicznego – uwaga – odpowiednio chronionego. Korzystnie jest zatem zastanowić się nad wykupienie tej dodatkowej opcji, aby bez zmartwień wyruszyć w podróż. Dodatkową opcją jest także Auto Assistance, które gwarantuje m.in.: transport pojazdu do najbliższego warsztatu, pomoc przy kolizji i awarii samochodu. Co jeszcze? Dla bardzo aktywnych osób zalecane jest wykupienie dodatkowej polisy dla sportów wysokiego ryzyka. Wybierając dowolne ubezpieczenie, należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Drobne kruczki, wyłączenia czy wyjątkowe okoliczności mogą sprawić, że nawet przy najdroższym pakiecie, zwrot pieniędzy może nam po prostu nie przysługiwać.

12 lipca 20161423Views

Najpopularniejsze wakacyjne kierunki wycieczek all inclusive

Zalew Balaton w Trzebini pod Chrzanowem