close
Najpopularniejsze wakacyjne kierunki wycieczek all inclusive

Najpopularniejsze wakacyjne kierunki wycieczek all inclusive

W dzisiejszych czasach wyjazdy all inclusive to niemal turystyczny standard. Nic dziwnego, ponieważ tego typu wyjazdy dominują w ofertach biur podróży. Co decyduje o fenomenie tego rodzaju wycieczek?

Zalet jest mnóstwo. Przede wszystkim wczasy all inclusive są atrakcyjne cenowo, zwłaszcza biorąc pod uwagę zakres ich oferty. Wykupując taką wycieczkę, turysta ma nieograniczony dostęp do szwedzkiego stołu i open baru z napojami alkoholowymi, ale także do animacji czasu wolnego. Wszystko to jest wliczone w pakiet wycieczki. A jakie są najchętniej wybierane wakacyjne kierunki z opcją all inclusive? Od wielu sezonów na szczycie listy królują te same kraje, niemal wszystkie w klimacie śródziemnomorskim.

W stronę słońca

Jednym z najczęściej wybieranych miejsc do letniego wypoczynku w Turcji jest region Marmaris. Kurort ten słusznie kojarzy się z ekskluzywnymi hotelami i pięknymi plażami. Znajduje się tutaj jeden z najnowocześniejszych i luksusowych portów jachtowych, w którym można podziwiać łodzie znanych i najbogatszych ludzi z całego świata. Bez wątpienia jest to atrakcja turystyczna. Podobnie, jak ruiny starożytnego zamku, które górują nad Marmaris.

Wczasy w Turcji kojarzone są również z miastem Alanya, na Riwierze Tureckiej. Jest to druga po Marmaris najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa. Znajdują się tutaj liczne plaże do dyspozycji turystów oraz port, z którego również korzystają wczasowicze.

Grecja to drugi, bardzo popularny kierunek wakacyjny. W przypadku tego kraju turyści najliczniej wyjeżdżają na wyspy. Jedna z nich, Korfu, zachwyca urwistymi klifami, pięknymi plażami oraz starym miastem w stolicy. Uważana jest za najbardziej zieloną z wysp greckich. Jest tak ze względu na wyższe średnie roczne opady w porównaniu do pozostałej części kraju, które w połączeniu z dużą ilością słonecznych dni sprawiają, że wszystko wokół pięknie kwitnie.

Oprócz Korfu również Rodos i Kreta to najlepiej kojarzone i chętnie odwiedzane greckie wyspy. Mnóstwo słonecznych dni w roku, ciepła i przejrzysta woda, piaszczyste plaże w sąsiedztwie górskich krajobrazów i liczne zabytki to wszystko, co każdego roku przyciąga tysiące turystów z każdego zakątka na ziemi.

Kolejnym chętnie odwiedzanym miejscem z ofert all inclusive jest Bułgaria i słynne już Złote Piaski. Jest to najpopularniejszy bułgarski kurort u wybrzeża Morza Czarnego, od lat rozbudowywany na rzecz infrastruktury turystycznej. Oprócz hoteli i willi znaleźć tu można kasyna, port jachtowy, park wodny czy bazę jeździectwa. Złote Piaski to synonim luksusu. Piękne, długie plaże ze złotym piaskiem, wysokie ceny, ekskluzywne hotele, a nawet wspaniała, słoneczna pogoda trwająca przez całe dni to gwarancja pobytu w bułgarskim kurorcie.

Można pokusić się o twierdzenie, że wczasy all inclusive w tych, i w podobnych im miejscach, to prawdziwy raj na ziemi. Oferty biur podróży kuszą promocjami i prześcigają się w znajdywaniu nowych i coraz bardziej interesujących miejsc, idealnych na wakacyjne kierunki podróży.

Co warto wiedzieć wybierając się na wycieczkę all inclusive?

Jest to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi, ale również dla tych wszystkich, którzy chcą odpocząć w pełnym tego słowa znaczeniu. All inclusive pozwala nie martwić się o wiele podstawowych kwestii, takich jak wyżywienie, napoje oraz organizacja czasu wolnego, a coraz częściej nawet o sprzęt niezbędny podczas plażowania! Poniżej znajduje się krótkie zestawienie najważniejszych punktów w tym zakresie:

  1. Podczas tego typu wycieczek można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wszystko dzięki temu, że przez wiele godzin, nawet do późna w nocy, turyści mają dostęp do posiłków, napojów oraz alkoholu. Warto wcześniej sprawdzić czy i ewentualnie co jest wykluczone z tej opcji. Zazwyczaj chodzi o ograniczony dostęp do ilości rodzajów alkoholi, kaw, czy posiłków. Mimo wszystko, do wyboru jest dużo możliwości. Poza tym, należy brać pod uwagę, że jedzenie w lokalnych sklepach i restauracjach nie należy do tanich, a w hotelu jest wszystko za darmo.

  1. Szczególnie rodzice, którzy wyjeżdżają ze swoimi pociechami mogą odetchnąć, ponieważ w każdej chwili dziecko może sięgnąć po napój czy coś do zjedzenia. Nie trzeba obawiać się, że w danej chwili nie ma się przy sobie czegoś do picia dla malucha.

  1. Często all inclusive funkcjonuje także w obrębie plaży. Gwarantuje to dostęp nie tylko do jedzenia i napojów, ale również do leżaków, ręczników i parasoli.

  1. Jeżeli ktoś nie ma zaufania do jedzenia na mieście w obcym, egzotycznym kraju, to możliwość wyżywienia bez ograniczeń w hotelu powinna stanowić dla niego bezpieczną opcję.

  1. Jedząc tylko na terenie hotelu można zrezygnować z ciągłego noszenia przy sobie gotówki.

  1. I najważniejsze – wykupując wczasy all inclusive trzeba pamiętać, aby przez cały pobyt w kurorcie nosić specjalną bransoletkę dającą prawo do korzystania z szerokiej oferty hotelowej.

4 lipca 20162217Views

Zwiedzaj i wypoczywaj, czyli wszystko o wakacjach 7+7

Co zagwarantuje Ci ubezpieczenie turystyczne?