close
Gdzie spędzić Wielkanoc?

Gdzie spędzić Wielkanoc?

Procesja na Semana Santa w Sewilli

Wiadomo wszem i wobec, że Wielkanoc jest świętem rodzinnym, które najlepiej spędzić w domowych pieleszach, w gronie najbliższych sercu osób. Jednak równie fajnym pomysłem jest przeżycie Wielkiego Tygodnia za granicą, w miejscach ważnych dla każdego chrześcijanina.

Zobaczcie nasze „Top 5” najbardziej atrakcyjnych wielkanocnych destynacji. Są to ciekawe miejsca, gdzie owe święto obchodzone jest wyjątkowo szczególnie; może nawet z większą powagą i okazałością niż Boże Narodzenie?

1. Jerozolima (Jerusalem), Izrael – Ziemia Święta stanowi chyba najlepszą scenerię dla głębokiego przeżycia tak ważnego dla Chrześcijan cudu zmartwychwstania. W Wielki Piątek organizowana jest prawdziwa Droga Krzyżowa, wiodąca ulicami, którymi naprawdę szedł, dźwigając swój krzyż, Jezus Chrystus.

2. Watykan – to drugie po Jerozolimie miejsce, które od razu kojarzy się z Wielkanocą. W tym czasie ściągają tam co prawda gigantyczne tłumy ludzi, jednak cóż to znaczy w perspektywie pomodlenia się na Placu Świętego Piotra i wysłuchania błogosławieństwa z ust samego papieża?

3. Sewilla (Sevilla), Hiszpania – dla mieszkańców Andaluzji Wielkanocny Tydzień jest najważniejszym świętem w roku. Semana Santa to przede wszystkim niezwykle uroczysta procesja, w czasie której członkowie różnych zakonnych bractw i stowarzyszeń, ubrani w kolorowe habity i z charakterystycznymi, długimi, szpiczastymi czapkami na głowach niosą malowane rzeźby Świętych oraz całe sceny przedstawiające Mękę Pańską.

4. Madera (Madeira), Portugalia Semana Santa podobna jak w Hiszpanii. Maderę jednak warto odwiedzić tym bardziej, że w tym czasie cała wyspa dosłownie tonie w kwiatach!

5. Rio de Janeiro lub Salvador de Bahia, Brazylia – ten kraj to największe na świecie skupisko chrześcijan, do którego warto zawitać akurat teraz ze względu na „Wielkanocny Festiwal” (Festival da Páscoa). Jego najważniejszymi punktami jest procesja, w czasie której niesione są przyozdobione figury Jezusa Chrystusa, Matki Boskiej oraz różnych Świętych, a także uczta z orzechowym ciastem paçoca w roli głównej.


Booking.com
Majestatyczne stoki Plan de Corones (Kronplatz) - zdjęcia dzięki uprzejmości Justyny Figuły

Włochy – Plan de Corones (Kronplatz)

Sestriere

Włochy – Sestrière pod Turynem