close
Włochy – Sestrière pod Turynem

Włochy – Sestrière pod Turynem

Sestriere

Narciarski raj pod Turynem został wybudowany w 1934 r. przez słynną rodzinę Agnelli, właścicieli koncernu Fiat.

Narciarski raj pod Turynem został wybudowany w 1934 r. przez słynną rodzinę Agnelli, właścicieli koncernu Fiat.

Sestriere, a w głębi wieżowiec olimpijski.Mimo iż Sestrière liczy sobie już niemal 80 lat, cały czas jest udoskonalany i wyposażany w nowoczesne obiekty oraz innowacyjne, technologiczne rozwiązania, czyniące zeń idealny ski park na wysokim poziomie. Oddalony jest on o 100 km w kierunku zachodnim od Turynu (Torino), co sprawia, że resort ten jest bardzo łatwo dostępny, stając się idealnym miejscem wypadowym na narciarski weekend dla wszystkich mieszczuchów. Sestrière to stary wyga w organizacji zimowych zawodów sportowych na wysokim poziomie – do ostatnich należą chociażby Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006 w Turynie. Poza tym, co roku w grudniu odbywa się tutaj Puchar Świata w narciarstwie zjazdowym.

Sestrière - mapa ośrodkaSestrière należy do wielkiego kompleksu La Via Lattea (Mleczna Droga); jeśli zakupimy specjalny lift pass, będziemy mogli korzystać z całej infrastruktury sąsiednich ośrodków: Clavière, Sansicario, Montgenèvre i Sauze d’Oulx. A teraz liczby – 320 km tras narciarskich, 67 wyciągów (w tym 6 bardzo eleganckich kabinowych) i 6 snowparków przekonają każdego!

Co prawda w tym roku koniec sezonu wyznaczono na 14 kwietnia, ale bardzo prawdopodobne, że dzięki niedawnemu atakowi zimy przesunie się on jeszcze o kilka tygodni.

Więcej: http://www.comune.sestriere.to.it

Procesja na Semana Santa w Sewilli

Gdzie spędzić Wielkanoc?

Olbrzymy moai miały strzec wybrzeża Wyspy Wielkanocnej przed nieproszonymi najeźdźcami

Wielkanocą na Wyspę Wielkanocną