close
Jaki wpływ na organizm ma zielona herbata?

Jaki wpływ na organizm ma zielona herbata?

Kiedyś usłyszałam pewne stwierdzenie – „Ludzie sukcesu nie piją kawy, piją zieloną herbatę”. Wtedy nie byłam jakkolwiek związana czy przywiązana do picia tej odmiany herbaty, ale postanowiłam się przemóc i spróbować. Nasze pierwsze spotkanie nie było wspaniałe. Stawiałyśmy razem pierwsze kroczki, poznawałyśmy się i testowałyśmy. Po kilku latach picia zielonej herbaty stwierdzam, że warto. Dlaczego?

Chroni i dba o serce. Pragniemy, aby nasze serce było zawsze żwawe i gotowe do działania. Stosujemy odpowiednią suplementację, spożywamy zdrowe posiłki, biegamy, chodzimy na zumbę, znajdujemy czas na relaks. Skoro wszystko działa w regularnym trybie, dodaj do tego picie zielonej herbaty. To ona zmniejsza ryzyko miażdżycy u Panów, jeśli Ci wypiją przynajmniej 4 filiżanki w ciągu dnia. I to ona, po badaniu przeprowadzonym na 3000 osób, zmniejsza zatykanie się naczyń krwionośnych serca. To wszystko dzięki obecności przeciwutleniaczy, które uelastyczniają naczynia krwionośne, zapobiegając ich zatykaniu.

Pomaga przy walce z cholesterolem. Nie odgrywa ona jednak głównej roli przy walce z wysokim poziomem cholesterolu. Jest jednak odpowiedzialna za obniżanie poziomu tego złego cholesterolu we krwi, tzw. LDL. Przy podwyższonym cholesterolu, powinieneś stosować odpowiednią suplementację oraz zróżnicowaną dietę. Nie zapomnij o pomocniku, w postaci regularnego picia zielonej herbaty.

Nowotworom mówi nie. W Japonii oraz Chinach, gdzie dominuje picie zielonej herbaty, zostało potwierdzone, iż zmniejsza ona ryzyko zachorowania na raka płuc, trzustki czy żołądka. To wszystko dzięki obecności polifenoli w zielonej herbacie, które nie dość, że niszczą komórki rakowe, dodatkowo uniemożliwiają im dalszy rozwój.

Żegnaj cukrzyco! Badania dowiodły, iż picie 6 filiżanek cukrzycy w ciągu dnia, zmniejsza zachorowanie na cukrzycę o 33%. Lepszą przyswajalność mają kobiety niż mężczyźni, aczkolwiek nie warto rezygnować z przyjemności, jaką jest picie zielonej herbaty.

O innych zdrowotnych aspektach i zbawiennym wpływie zielonej herbaty przeczytasz na www.herbata.info.

Tymczasem, zanim jednak na dobre przyzwyczaiłam się do picia zielonej herbaty, najpierw rozpoczęłam od przygody ze zdrowymi herbatami, które stały się idealnym rozwiązaniem, dla wciąż uciekającej mi energii.

5 czerwca 20172029Views

Pocztówki z wakacji, czyli jak fotografować smartfonem podczas urlopu?

Najlepsze wakacyjne kierunki: Kreta