close
Najlepsze wakacyjne kierunki: Kreta

Najlepsze wakacyjne kierunki: Kreta

Wczasy w Grecji można spędzić na wiele sposobów. Dla jednych celem wakacyjnej wyprawy jest Grecja kontynentalna, kusząca wspaniałymi wybrzeżami oraz cennymi zabytkami. Biura podróży chętnie oferują możliwość wypoczynku na terenie słynnej Riwiery Olimpijskiej, kuszą też okolice Aten oraz Salonik. To tereny wręcz wymarzone dla tych, którym marzą się niezwykłe wycieczki wśród najsłynniejszych zabytków tego kraju. Biura podróży zachęcają jednak nie tylko do wypoczynku na kontynencie. Doskonałym miejscem na wczasy są przecież greckie wyspy, które swym bogactwem i różnorodnością mogą oczarować każdego.

Urok greckich wysp

Wycieczki na Kretę czy do Wysp Jońskich, wczasy na terenie Wysp Egejskich oraz możliwość podziwiania wspaniałych zabytków – oto atrakcje turystyczne, którymi kuszą greckie wyspy. Wakacje spędzone na ich terenie mogą zadowolić zarówno miłośników leniuchowania na plaży, jak i amatorów sportów wodnych. Biura podróży zachęcają również do wypoczynku na greckich wyspach miłośników przyrody. Żółwie morskie, ośmiornice oraz koniki morskie kuszą tych, którzy przygód szukają pod wodą. Na lądzie fascynują kwiaty, piękne łąki oraz niezwykle bogaty świat owadów. Greckie wyspy to również wspaniałe zabytki, dzięki czemu wycieczki po antycznych miastach stają się dodatkowa możliwością spędzania wolnego czasu w tej części świata. Bez wątpienia Grecy mogą być dumni z tak wielkiej różnorodności swojego kraju, dzięki której każdy może znaleźć na ich terenie wiele atrakcji.

Kreta – najciekawsze atrakcje

Największą z wysp greckich jest Kreta, znana ze słynnego mitu o Dedalu i Ikarze. Uchodzi ona także za najpopularniejszy kierunek turystyczny wśród podróżników, którzy wybierają się do Grecji. Kreta to nie tylko długie, piaszczyste plaże ale także surowe i niedostępne górskie szczyty. Na wyspie panuje bardzo korzystny klimat. Niektórzy twierdzą, że lato trwa tu dłużej niż gdziekolwiek w Grecji. W morzu kąpać można się od maja aż do połowy października. Zimy są bardzo łagodne, ze średnimi temperaturami 14 stopni.

Jednak Kreta to nie tylko atrakcje przyrodnicze, ciepło i plaże. Znajdujące się na jej terenie miasta przyciągają różnorodną ofertą. Klimaty w stylu Saint Tropez i luksusowe hotele znaleźć można w Agios Nikolaos na wschodzie Krety, miejsce do uprawiania sportów wodnych i liczne dyskoteki mieszczą się w Stalidzie lub Hesonissos, a najpiękniejsze plaże i laguna na wyspie kryją się w pobliżu miasta Chania, drugiego pod względem wielkości na Krecie. To także miejsce pełne zabytków rzymskich, weneckich i tureckich. Niektórzy uważają, że jej kolorowe ulice są jednymi z najładniejszych na całej wyspie.

Kolejnym wyjątkowym miastem jest stolica Krety, czyli Heraklion. Jej nazwa pochodzi od mitycznego Herkulesa. W Heraklionie znajdziemy wyjątkowe zabytki, w tym bardzo ciekawe muzeum archeologiczne, które na pewno przyciągnie każdego miłośnika historii, zwłaszcza okresu starożytności. Nieco poza tym miastem znajduje się majestatyczny pałac w Knossos. Ciekawą atrakcją jest również wąwóz Samaria z ciekawymi formacjami skalnymi. Wysportowani fani wspinaczek mogą wybrać się na najwyższą górę Krety, sięgającą 2456 metrów nad poziom morza Idę.

14 czerwca 20172647Views

Jaki wpływ na organizm ma zielona herbata?

Jezioro Lusowskie pod Poznaniem