close
Jezioro Kielno pod Trójmiastem

Jezioro Kielno pod Trójmiastem

Piękne Jezioro Kielno w malowniczej okolicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego to bajeczne miejsce, w którym można się kąpać, a także wygrzewać na plaży i pływać na wakeboardzie.

Widok z lotu ptaka na Jezioro Kielno w okolicy Trójmiasta
Widok z lotu ptaka na Jezioro Kielno w okolicy Trójmiasta (źródło: fanpage WakeParku Gdańsk)

Kielno to letnisko na Kaszubach w malowniczej okolicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Należy do powiatu Wejherowa i jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych mieszkańców Trójmiasta. Znajduje się tu piękne Jezioro Kielno (po kaszubsku Jezoro Kiélno), w którym można się kąpać, a także wygrzewać na plaży i pływać na wakeboardzie.

Zbiornik wodny jest pochodzenia wytopiskowego – w okresie czwartorzędu znajdujący się na tych terenach lodowiec pozostawił lodową bryłę, która po roztopieniu się uformowała niewielkie jeziorko o regularnym kształcie. Na Pojezierzu Kaszubskim podobnych mu jest wiele.

Plażowanie w WakePark Gdańsku
Plażowanie w WakePark Gdańsku (źródło: fanpage WakePark Gdańsk)

Plaża znajduje się po północnej stronie jeziora, od ul. Jeziornej. W ostatnich latach zrobiono tu fajny WakePark Gdańsk, który reklamuje się jako pierwszy tego typu w całym Trójmieście. Ma wyciąg o długości ponad 200 m, rozmaite przeszkody (kickery, slidery), zaplecze sanitarne, bar plażowy, miejsca do robienia grilla, boiska do siatkówki plażowej i plac zabaw dla dzieci. W letnie weekendy, dla chętnych, organizowane są także zajęcia fitness oraz salsy.

Cennik: wakeboarding – 45 zł/h, wynajęcie całego wyciągu od pon. do pt. po godz. 16 – 170 zł/h, na cały dzień – 1499 zł.

Jezioro Kielno przyciąga też wędkarzy, którzy złowić w nim mogą okonie, karpie, liny, szczupaki, karasie, płocie, a nawet raki!

Powierzchnia Jeziora Kielno: 10,7 ha

Głębokość: do 3 m

Adres: Jezioro Kielno znajduje się w miejscowości Kielno, przy ul. Jeziornej, za trójmiejską obwodnicą (ok. 26 km na północny zachód od Gdańska, 20 km na południowy zachód od Gdyni, 19 km na zachód od Sopotu).

Wakacje gwiazd – Edyta Górniak

Jeziorka Bielawskie Górne i Dolne pod Konstancinem-Jeziorną