close
Kąpielisko Kąck pod Otwockiem

Kąpielisko Kąck pod Otwockiem

Fontanna na jeziorze w Kącku. Źródło: www.kapielisko.com.pl

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!

Fontanna na jeziorze w Kącku. Źródło: www.kapielisko.com.plKąpielisko Kąck składa się z 2 stawów, z których w jednym można łowić ryby (szczupaki, liny, karpie i pstrągi – staw jest regularnie zarybiany), zaś w drugim pływać łódką, kajakiem oraz wpław. Plaża jest bardzo czysta, a woda przejrzysta. Jest drewniana przystań z altanką (tzw. „Małe Malediwy”), skąd startują łódki, rowery wodne i kajaki oraz wodna fontanna, dodatkowo dająca wspaniałą ochłodę w gorące dni. Kąck idealnie nadaje się dla małych dzieci, mają tu bowiem specjalny, płytki brodzik (o głębokości kilkudziesięciu cm) oraz plac zabaw. Kąpielisko jest oczywiście strzeżone przez ratowników WOPR. Do dyspozycji wypoczywających jest duży, bezpłatny parking, bar oraz 2 boiska do siatkówki plażowej.

Wejście jest płatne – 15 zł, dzieci do lat 3 wchodzą za darmo; opłata za cały dzień łowienia ryb wynosi 20 zł.

Głębokość stawu: do 2,5 m

Adres: Kąck 64/65 w Wiązownej, w powiecie otwockim (32 km na wschód i lekko na południe od centrum Warszawy), przy drodze wojewódzkiej nr 721.

Dojazd: Z centrum przejeżdżamy Wisłę Mostem Łazienkowskim, potem jedziemy Al. Stanów Zjednoczonych i Ostrobramską, a następnie Al. Bolesława Wieniawy Długoszewskiego (droga krajowa nr 2 lub E30). W Wesołej skręcamy w prawo w E372 (Szosa Lubelska). Za Góraszką mamy rozwidlenie – skręcamy w lewo w Lubelską, a potem znów w lewo w Boryszewską (wojewódzka nr 721). W Duchnowie skręcamy w prawo w ul. Dłuską i jesteśmy już w Kącku.

Więcej na oficjalnej stronie: www.kapielisko.com.pl

Plażowanie w Wieliszewie nad Narwią. Źródło: www.wieliszew.pl

Plaża w Wieliszewie nad Narwią

Białobrzegi nad Zalewem Zegrzyńskim. Źródło: www.promenadacountry.pl/

Plaża w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim