close
Kąpielisko „Rudka” nad rzeką Wieprz w Zwierzyńcu

Kąpielisko „Rudka” nad rzeką Wieprz w Zwierzyńcu

Spływ kajakowy Wieprzem jest niezapomnianym doznaniem estetycznym. Źródło: www.splywykajakowe.roztocze.net.pl

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!

Spływ kajakowy Wieprzem jest niezapomnianym doznaniem estetycznym. Źródło: www.splywykajakowe.roztocze.net.plRudka na rzece Wieprz to drugie obok Stawów Echo strzeżone kąpielisko w Zwierzyńcu. Jest tu plaża, molo oraz wypożyczalnia różnego rodzaju sprzętu wodnego. Niecałe 100 m od Rudki znajduje się pole namiotowe; zaś ceniący sobie większy komfort mogą zatrzymać się w domu wczasowym „Ustronie”.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Jadąc dalej na wschód ulicą Rudką dotrzemy do Bullet Paintball, gdzie można zabawić się w bezkrwawą bitwę oraz do parku linowego Zwierzyniec PW Claudia. Rzeka Wieprz dostarczy także wiele frajdy miłośnikom kajaków – w Obroczu pod Zwierzyńcem PW Claudia organizuje spływy kajakowe Wieprzem.

Adres: Zbiornik wodny na rzece Wieprz znajduje się we wschodniej części miasta, w dzielnicy Rudka (około 93 km na południe i lekko na wschód od Lublina).

Dojazd: Wojewódzką 835-ką przez Jabłonną, Piotrków i Wysokie. W Wysokich 835-ka przechodzi w 848-kę, którą dojeżdżamy do Szczebrzeszyna. W Szczebrzeszynie droga ta zmienia się w 858 i dojeżdżamy nią do Zwierzyńca. Potem skręcamy w lewo w ul. Partyzantów, która wkrótce zmienia nazwę na Rudka i prowadzi nas prosto do kąpieliska.

Więcej na temat spływów kajakowych po Roztoczu:

– www.splywykajakowe.roztocze.net.pl
– www.kajaki-roztocze.pl
– www.splywy-roztocze.pl

Stawy Echo w Roztoczańskim Parku Narodowym. Źródło: Wikipedia

Stawy Echo w Zwierzyńcu

Zalew Zimna Woda w Łukowie. Źródło: www.podlasie24.pl

Zalew „Zimna Woda” w Łukowie