close
Zalew „Zimna Woda” w Łukowie

Zalew „Zimna Woda” w Łukowie

Zalew Zimna Woda w Łukowie. Źródło: www.podlasie24.pl

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!

Zalew Zimna Woda w Łukowie. Źródło: www.podlasie24.plZalew „Zimna Woda” w Łukowie jest chętnie odwiedzany nie tylko przez mieszkańców województwa lubelskiego, ale także mazowieckiego (Łuków leży tylko 29 km na południe od Siedlec). Przez cały rok jest to ulubione miejsce lokalnych wędkarzy, natomiast w sezonie letnim otwierane jest kąpielisko, oczywiście strzeżone przez WOPR. Od wschodniej strony jeziora rośnie las, również zwany Zimną Wodą, na terenie którego ulokowano kemping.

Powierzchnia: 21 ha

Adres: Łuków to miasto w województwie lubelskim, tuż pod granicą z województwem mazowieckim (około 99 km na północ od Lublina). Kąpielisko „Zimna Woda” znajduje się przy ul. Wypoczynkowej 1, w północno-zachodniej części miasta.

Dojazd: Z Lublina krajową 19-ką na Lubartów, a potem Radzyń Podlaski – tam skręcamy w lewo w 63-kę, którą dojeżdżamy do Łukowa. W Łukowie przejeżdżamy przez centrum i skręcamy w lewo w ul. Ławecką, która potem zmienia nazwę na Zimną Wodę. Do jeziora dostajemy się skręcając w lewo w Turystyczną, a potem Wypoczynkową.

Spływ kajakowy Wieprzem jest niezapomnianym doznaniem estetycznym. Źródło: www.splywykajakowe.roztocze.net.pl

Kąpielisko „Rudka” nad rzeką Wieprz w Zwierzyńcu

Żwirownia w Międzyrzecu Podlaskim charakteryzuje się wysokim brzegiem. Źródło: www.miedzyrzecsiedzieje.pl

Kąpielisko Żwirownia w Międzyrzecu Podlaskim