close
Plaża w Broku nad Bugiem

Plaża w Broku nad Bugiem

Widok z lotu ptaka na Brok i Bug. Źródło: www.brok.pl

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!

Plaża nad Bugiem w Broku. Źródło: www.brok.plBrok to piękna miejscowość poniżej Ostrowa Mazowieckiej, słynna ze swoich agroturystycznych i produkujących ekologiczną żywność gospodarstw. Plaża miejska znajduje się nad Bugiem i ma kształt spokojnych i zacisznych zatoczek, gdzie naprawdę można wypocząć od miejskiego zgiełku. Jest rozległa, strzeżona przez WOPR i można na niej wypożyczyć kajaki oraz łódki. Niedawno odnowiono też promenadę wzdłuż Bugu – spacer nią to prawdziwa przyjemność.

Do Broku warto przyjechać co najmniej na cały weekend – w jednym z wielu gospodarstw agroturystycznych (ośrodek-rancho Bronco przy ul. Brzostowej 23, gdzie można nauczyć się jazdy konnej; ośrodek Binduga przy ul. Przystań 2; gospodarstwo agroturystyczne Małgorzaty Rojek przy ul. Brzostowej 19 albo Dajana przy ul. Małkińskiej 33a – ten ostatni super nadaje się dla rodzin z dziećmi ze względu na mini zoo z kucykami), hoteli i domów wczasowych (Wiktoria przy ul. Brzostowej 21; Gracja przy ul. Dąbrowskiego 38; Rzemieślnik przy ul. Brzostowej 28 i Nadrzecze przy ul. Brzostowej 3) z pewnością znajdą się miejsca noclegowe. Dla lubiących łono natury są także drewniane domki letniskowe albo miejsca, gdzie można rozbić namiot (np. ośrodek kolonijno-wczasowy Meliorant przy ul. Brzostowej 1 albo Nadbużański Ośrodek Edukacyjny przy ul. Szosowej 17 – ten ostatni dysponuje aż 44 domkami w lesie, wszystkimi ogrzewanymi i z łazienkami).

Widok z lotu ptaka na Brok i Bug. Źródło: www.brok.plNajfajniejszą atrakcją są spływy kajakowe Bugiem, których bieg prowadzi przez 2 piękne rezerwaty przyrody: Nadbużański Park Krajobrazowy i Podlaski Przełom Bugu, a kończy się nad Zalewem Zegrzyńskim (spływy organizuje np. ośrodek Nadrzecze w Broku http://nadrzecze.pl/splywy-kajakowe-bugiem-i-rzeka-brok).

Adres: Plaża znajduje się w południowej, nadbużańskiej części Broku, przy drodze wojewódzkiej nr 694 (91 km na północny wschód od centrum Warszawy).

Dojazd: Najłatwiej przez Marki i Radzymin, drogą ekspresową nr E67. Mijamy Wyszków i we wsi Poręba-Kocęby skręcamy w prawo w wojewódzką nr 694, która prowadzi nas prosto do Broku. Aby dostać się na plażę, skręcamy w prawo w ul. Zjazd i Spokojną, a następnie znów w prawo w Promenadę, która biegnie już przy samym Bugu.

Więcej na oficjalnej stronie miasta Brok: www.brok.pl

Ruchomy

Plaża w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim

Mapka stawów w Zalesiu Górnym (źródło: Fanpage stawów w Zalesiu Górnym)

Kąpielisko w Zalesiu Górnym