close
Park wodny „Wodna Kraina” w Wildze

Park wodny „Wodna Kraina” w Wildze

Wodna Kraina w Wildze (źródło: www.wodnakraina.com.pl)

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!

Wodna Kraina w Wildze (źródło: www.wodnakraina.com.pl)Wilga to bardzo malowniczo położone wśród gęstych lasów, nad zakolem rzeki Wisły miejsce, gdzie wielu warszawiaków pobudowało sobie domki letniskowe. Historia letniska w Wildze sięga jeszcze czasów 20-lecia międzywojennego, natomiast po II wojnie światowej liczne zakłady pracy pobudowały tutaj swoje domy wypoczynkowe.

Istniejący od niedawna park wodny został utworzony na 4 nadwiślańskich stawach przede wszystkim z myślą o rodzinach przyjeżdżających tu z dziećmi. Faktycznie, atrakcji dla najmłodszych jest w bród: Dziecinna Kraina „Skaczące Żabki” (baseny z piłeczkami), dmuchańce – takie z dmuchanymi zjeżdżalniami prosto do wody oraz place zabaw. Amatorzy ruchu na świeżym powietrzu z pewnością skorzystają z Krainy Wiecznej Młodości „Młode Wilki”, gdzie można pograć w plażowe gry zespołowe, z Krainy Sportów Wodnych „Przystań u Kaczorka” – wypożyczalni sprzętu wodnego oraz Krainy Sportów Ekstremalnych, gdzie można pojeździć na quadach. Miłośnikom zwierząt i obcowania z naturą koniecznie polecamy wybrać się do Wodnego Zoo „U Łabądka”, za to wędkarzom – umoczyć kija w Łowisku Wodnym Kraina. Jeśli zgłodniejecie, wpadnijcie do Tawerny Bobra Pasibrzucha albo Tawerny nad Stawami (www.tawernanadstawami.pl). Należy ona do Centrum Rekreacyjno-Rozrywkowego Mega Music (www.megamusic.com.pl), które organizuje koncerty, festyny, dyskoteki oraz zajmuje się obsługą rożnego rodzaju imprez.

Przystań ''U Kaczorka'' w Wildze (źródło: www.wodnakraina.com.pl)Powierzchnia całego kompleksu rekreacyjnego w Wildze wynosi aż 150 ha, zaś parku wodnego 15 ha. Woda w nim pochodzi z rzeki, jest za to czysta i bezpiecznie można się w niej kąpać. Plaża jest piaszczysta i rozciąga się na długość 800 m. Za bilet normalny dorośli zapłacą od 12 zł (dni powszednie) do 20 zł (niedziele), dzieci, studenci, emeryci i osoby niepełnosprawne – od 10 zł (dni powszednie) do 15 zł (niedziele). Dostępne są także bilety rodzinne w cenie (odpowiednio) od 40 do 60 zł.

Adres: Wilga to popularna miejscowość letniskowa nieco na zachód od Garwolina, po prawobrzeżnej stronie Wisły. Park wodny „Wodna Kraina” znajduje się przy ul. Stawowej 9 (55 km na południowy wschód od centrum Warszawy).

Dojazd: Przejeżdżamy na drugą stronę Wisły i Wałem Miedzeszyńskim jedziemy przez Wawer, Józefów, Otwock i Karczew (droga krajowa 801). DK 801 prowadzi nas prosto do samej Wilgi. Za Wilgą skręcamy w prawo w ul. Warszawską i zaraz potem w lewo.

Przyjemne kajakowanie po akwenie w Makowie Mazowieckim (źródło: www.powiat-makowski.pl)

Zalew na Orzycu w Makowie Mazowieckim

Panorama Sławy w woj. lubuskim na Pojezierzu Leszczyńskim

Wakacje w Sławie