close
Wakacje w Sławie

Wakacje w Sławie

Panorama Sławy w woj. lubuskim na Pojezierzu Leszczyńskim

Planując wakacje w Polsce najczęściej wybieramy morze, góry lub Mazury, a przecież w naszym kraju jest wiele miejsc, które doskonale nadają się na spędzenie cudownych wakacji. Jednym z nich jest województwo lubuskie, gdzie są miejsca niezwykłe, które z pewnością warto odwiedzić, a jednym z nich jest Sława.Sława – kilka informacji

Sława to niewielkie miasto w powiecie wschowskim, które dzięki swojemu położeniu i pięknemu otoczeniu jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu. Największą atrakcją turystyczną jest oczywiście jezioro Sławskie, które posiada piękne plaże i doskonale utrzymane kąpieliska. Wokół miasta znajdują się lasy iglaste, dzięki którym cała okolica przepięknie pachnie. Władze miasta oraz sami mieszkańcy zadbali o to, by dobrze wykorzystać warunki naturalne w jakich przyszło im żyć. Wielu ludzi zdecydowało się na zaciągnięcie preferencyjnej pożyczki na rozwój gospodarstw agroturystycznych czy niewielkich lokali gastronomicznych nastawionych głównie na obsługę turystów. Władze miasta oraz powiatu starały się także o pozyskanie funduszy unijnych, dzięki którym miasto doskonale przygotowane jest na odwiedziny turystów.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Jezioro sławskie

Niewątpliwą zaletą tego akwenu jest to, że cieszy się niewielkim zainteresowaniem wśród turystów. Dzięki temu nie ma problemu z przepełnionymi plażami i kąpieliskami. Sława to także miejsce idealne dla początkujących żeglarzy. Znajduje się tu szkółka żeglarska, gdzie można poznać tajniki tej trudnej. Ponadto jezioro sławskie jest idealnym miejscem dla miłośników wędkowania.

Lasy

Jezioro sławskie okalają piękne lasy, w których umieszczone są pola namiotowe oraz campingowe. W najbliższej okolicy miejsc przeznaczonych na noclegi dla turystów znajdują się niewielki lokale gastronomiczne, gdzie można smacznie zjeść. Lasy sławskie to także, miejsce cenione przez grzybiarzy. Pod koniec lata i na początku jesieni można tu spotkać samochody z rejestracjami z Dolnego Śląska, Wielkopolski i całego województwa lubuskiego, które przywożą miłośników prawdziwków, podgrzybków czy koźlarzy. Duże i wspaniale owocujące grzybnie przyciągają wielu ludzi ceniących sobie spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Sława i jej otoczenie to wspaniałe miejsce na spędzenie urlopu, aczkolwiek nie jest to miejsce specjalnie popularne, a szkoda, bo z pewnością warto tu zajrzeć.


Booking.com
Wodna Kraina w Wildze (źródło: www.wodnakraina.com.pl)

Park wodny „Wodna Kraina” w Wildze

Władysławowo - port

Władysławowo z dzieckiem – czy warto?