close
Plaża w Rynii nad Zalewem Zegrzyńskim

Plaża w Rynii nad Zalewem Zegrzyńskim

Rynia - ustronna plaża i czysta woda w Zalewie Zegrzyńskim. Źródło: www.jezioro.zegrzynskie.pl

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!

Rynia - ustronna plaża i czysta woda w Zalewie Zegrzyńskim. Źródło: www.jezioro.zegrzynskie.plW Rynii można odpocząć na plaży przy ul. Głównej. Rynia jest w ogóle pięknie i unikalnie położona przy ujściu rzeczki Rządzy do Zalewu Zegrzyńskiego – pośrodku znajduje się mała wysepka, na którą można przypłynąć. Przy plaży o długości 3 km wybudowanych zostało wiele ośrodków letniskowych – zarówno domów wczasowych i hoteli, jak i drewnianych domków leśnych. To doskonałe miejsce dla wodnych zapaleńców, chcących powiosłować, popływać na kajakach, rowerach wodnych czy żaglówkach (wszystko to można wypożyczyć).

Po drugiej stronie rzeki Rządzy jest fajne Rancho Carmen (adres: Stare Załubice 27 B), gdzie można pojeździć konno.

Adres: Rynia to wieś w powiecie legionowskim, nad samym Zalewem Zegrzyńskim (wschodni brzeg) oraz rzeczką Rządzą (34 km na północ od centrum Warszawy).

Dojazd: Wybrzeżem Gdyńskim wzdłuż Wisły, przez Most Grota-Roweckiego. Potem kierujemy się na Żerań i Białołękę. Jedziemy wzdłuż Kanału Żerańskiego drogą wojewódzką nr 633 aż do Nieporętu i tam skręcamy w lewo w Wojska Polskiego. Przejeżdżamy przez Białobrzegi (tam ul. Wojska Polskiego przechodzi w Spacerową) i kończymy w Rynii.

Zobacz też inne plaże nad zalewem Zegrzyńskim: w Serocku, Nieporęcie, Wieliszewie oraz Białobrzegach.

Białobrzegi nad Zalewem Zegrzyńskim. Źródło: www.promenadacountry.pl/

Plaża w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim

Ruchomy

Plaża w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim