close
Niedzielne popołudnie w Łazienkach Królewskich – jak można je spędzić?

Niedzielne popołudnie w Łazienkach Królewskich – jak można je spędzić?

Spędzenie niedzielnego popołudnia w Łazienkach Królewskich to znakomity pomysł na relaksujący spacer w otoczeniu pięknych ogrodów i budowli, który można zwieńczyć kulturalną rozrywką a nawet artystycznym warsztatem. Do Łazienek warto zaglądać zawsze, ponieważ każda pora roku prezentuje się tutaj niezwykle.

Spacer po łazienkowskich ogrodach – pomniki, rzeźby i pawilony

Łazienkowskie ogrody to miejsca, w których można znaleźć najpiękniejsze pałace w Warszawie. Ponadto, jest wiele pięknych pomników. Stoją tu monumenty przedstawiające postaci historyczne, m. in. pomnik Jana III Sobieskiego, Cypriana Kamila Norwida, Stanisława Augusta Poniatowskiego, Józefa Bema, Piotra Wysockiego, Stanisława Wyspiańskiego oraz słynny na cały świat pomnik Fryderyka Chopina. Ponadto, spacerując ogrodowymi alejami, często napotyka się również wspaniałe rzeźby. Można podziwiać piękne personifikacje rzek Wisły i Bugu, popiersia i całe sylwetki mitologicznych bóstw, np. Neptuna czy Herkulesa. Na uwagę zasługują również zegary słoneczne oraz źródełka. Warto odwiedzić każdy z czterech ogrodów: Królewski XVIII w., Romantyczny, Chiński i Modernistyczny.

Budynki, w których warto spędzić czas w niedzielne popołudnie

Stara Oranżeria to miejsce, w którym można się zrelaksować w otoczeniu najsłynniejszych starożytnych i nowożytnych dzieł z całego świata, ponieważ znajduje się tu Galeria Rzeźby Królewskiej. Jest to kolekcja bogata w gipsowe reprodukcje i marmurowe posągi. Kolejnym miejscem, które należy zobaczyć jest Pałac na Wyspie, który powstał z myślą o stworzeniu enklawy do relaksu i odpoczynku. Z kolei Amfiteatr zlokalizowany obok Stawu Południowego powstał jako wierna kopia otwartego teatru antycznego. W tym celu zaaranżowano go w taki sposób, by przypominał antyczną ruinę. Dzięki temu uniknął zburzenia w czasie II. wojny światowej, ponieważ myślano, że już uległ zniszczeniu.

Warsztaty, koncerty, zajęcia artystyczne i wykłady

Łazienkowskie zwiedzanie w Warszawie można również zaplanować pod kątem rozwijania lub doskonalenia umiejętności. W Łazienkach Królewskich organizowane są liczne warsztaty i kursy (część z nich jest bezpłatna), wykłady oraz spotkania poetyckie. Warto też wybrać się do Łazienek na koncert Chopinowski, zajęcia z jogi, wieczór jazzowy czy przedstawienie teatralne. Łazienki Królewskie to doskonałe miejsce na spędzenie fascynującego popołudnia.

28 lutego 20181815Views

Śmigłowiec TOPR w ostatnich trzech latach pomógł uratować 700 osób. Bierze udział w akcjach ratowniczych także na Słowacji

Nie ma dobrego urlopu bez dobrego jedzenia!