close
Nie ma dobrego urlopu bez dobrego jedzenia!

Nie ma dobrego urlopu bez dobrego jedzenia!

Planując urlop najczęściej wybieramy miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym oraz lokalizacje do tej pory przez nas nie odwiedzone. Warto jednak pamiętać, że na udany odpoczynek składa się szereg czynników. Wśród nich wymienić można jakość obsługi hotelowej, ilość interesujących obiektów w okolicy, a także jedzenie serwowane w miejscowych restauracjach. Warto podczas pobytu w nowym miejscu zajrzeć do kilku różnych lokali i porównać serwowane w nich dania.

Jak rozpoznać dobrą restaurację?

Zwiedzając ciekawe zabytki i spacerując po nieznanym mieście trudno jednoznacznie określić, która z lokalnych restauracji serwuje smaczne jedzenie. Często więc decydujemy się na miejsce, gdzie większość stolików jest zajęta traktując dużą liczbę gości jako dobry znak świadczący o smacznej kuchni serwowanej w danym lokalu. Innym wyznacznikiem mogą być potrawy znajdujące się w menu. Jeśli posiłki przygotowywane są z produktów sezonowych, możemy liczyć, że danie powstało ze świeżych składników. Oczywiście poszukując lokalu na obiad w gronie rodziny lub przyjaciół podczas zwiedzania innego miasta warto zwrócić też uwagę na wystrój lokalu, a także jakość obsługi oraz specjalne menu dla dzieci, jeśli podróżujemy z maluchami.

Gdzie warto pójść na obiad w Gdańsku?

Turyści odwiedzający Gdańsk bardzo często stołują się w restauracjach zlokalizowanych w pobliżu najciekawszych zabytków tego miasta. Czasem jednak warto zdecydować się na poszukanie lokalu położonego nieco dalej, który jednak ma do zaoferowania swoim gościom ciekawe propozycje. Doskonałym przykładem takiej restauracji jest położona w dzielnicy Łostowice restauracja Zacisze. Znajduje się ona poza centrum Gdańska, ale za to blisko trójmiejskiej obwodnicy, co zapewnia wygodny dojazd. Warto wybrać się tutaj na obiad, kolację bądź niedzielny brunch w formie szwedzkiego bufetu obejmującego duży wybór zakąsek, zupy, dania główne, a także dodatki, desery i napoje. Szef kuchni co tydzień zmienia menu, co jest dodatkową atrakcją również dla stałych gości lokalu. Smaczne jedzenie przygotowywane z sezonowych produktów to idealne zakończenie dnia spędzonego na zwiedzaniu.

Dlaczego Zacisze?

O zaletach tego miejsca wiele mówi nazwa restauracji. Lokal Zacisze położony jest poza centrum, co czyni go idealnym miejscem na odpoczynek z dala od turystycznego gwaru i tłoku charakterystycznego dla często odwiedzanych dzielnic Gdańska. Do restauracji przylega rozległy zadbany ogród, gdzie w ciepłe dni można odpocząć po smacznym obiedzie. Jest to również doskonałe miejsce zabaw dla dzieci, które po skończonym posiłku chciałyby trochę pobiegać zamiast przysłuchiwać się rozmowom dorosłych. Sale są klimatyzowane, a ich elegancki wystrój zachęca do odwiedzenia tego miejsca, zjedzenia pysznego obiadu bądź kolacji i przyjemnego odpoczynku po dniu pełnym wrażeń. Jeśli więc odwiedzacie Gdańsk lub Trójmiasto, szukacie spokojnego lokalu na rodzinny obiad poza centrum miasta i chcecie spróbować smacznej kuchni, Zacisze będzie idealnym wyborem dla Was.

28 lutego 20181324Views

Niedzielne popołudnie w Łazienkach Królewskich – jak można je spędzić?

Ferie 2018: noclegi w Zakopanem droższe niż w Pradze, Barcelonie i Rzymie