close
Nowy Duninów (zabytki w okolicy Płocka i Warszawy)

Nowy Duninów (zabytki w okolicy Płocka i Warszawy)

Ciekawostką jest to

Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.

Ciekawostką jest to, że ceglasty zameczek w Nowym Duninowie funkcjonował także jako kaplica ewangelicko-augsburskaNowy Duninów to piękny, neogotycki zameczek z czerwonej cegły, z basztą i krenelażami (1862-76). Cały kompleks jest fantastycznie położony w otulinie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Obok mamy również mniejszy pałacyk myśliwski. Poza tym, że był rezydencją pochodzącego z Dolnego Śląska Karola Wilhelma Albrechta von Ike, zwanego potem Ike-Duninowskim, pałac pełnił także fukcję kaplicy zboru ewangelicko-augsburskiego, kina, hotelu i Urzędu Gminy; teraz zaś trafił w ręce prywatne.

Adres: Nowy Duninów znajduje się za Płockiem, po lewej stronie Wisły (129 km na zachód i lekko na północ od centrum Warszawy).

Dojazd: Najpierw do Nowego Dworu Mazowieckiego i stamtąd drogą krajową nr 62 do Płocka. Potem kontynuujemy jazdę 62-ką i w maleńkiej Soczewce odbijamy w lewo na Nowy Duninów.

Więcej: www.nowyduninow.info.pl

Smacznego

Globus na talerzu

Pałac w Sterdyni to obecnie elegancki hotel i centrum konferencyjne. Źródło: www.palacossolinskich.pl

Pałac Ossolińskich w Sterdyni (zabytki pod Warszawą)