close
Globus na talerzu

Globus na talerzu

Smacznego

Któż nie lubi podróżować? Na bogatym Zachodzie klientami biur podroży są w większości emeryci, bo oni zawsze mają wakacje.

Któż nie lubi podróżować? Na bogatym Zachodzie klientami biur podroży są w większości emeryci, bo oni zawsze mają wakacje.

SmacznegoDużo czasu na podróżowanie mają także studenci, ale ich zasoby finansowe są zazwyczaj skromne, za to sprawnie poruszają się po Internecie, więc znają stronę airbnb.pl. Korzystając z niej można wynająć dom, mieszkanie, pokój od osób prywatnych za rozsądną cenę i to w ponad 34000 miast i 192 krajach. Dla niezdecydowanych na stronie przewodnik po miastach całego świata. W ramach tego systemu można także zarabiać wynajmując u siebie miejsce turystom i zapraszając znajomych do korzystania z tej strony. Podróże to nie tylko oglądanie zabytków, zwiedzanie muzeów i galerii, to nawet przede wszystkim poznawanie innych narodów. Na to zazwyczaj czasu jest niewiele, ale przecież codzienność innych ludzi to m.in. jedzenie, więc warto będąc za granicą „zwiedzać” także restauracje.

Pyszne.pl przy współpracy airbnb.pl przygotowały konkurs, w którym do wygrania jest voucher o wartości 250 euro jak główna nagroda lub jeden z 3 voucherów o wartości 150 euro do zrealizowania na platformie airbnb.pl weź udział w konkursie. Opisz jakie najciekawsze danie jadłeś w swoim życiu w formie opisu, rymowanki, zdjęcia, filmiku lub kolażu. Prace należy przesłać na adres mailowy: socialmedia@pyszne.pl lub poprzez Facebooka: https:/www.facebook.com/pysznepl. Informacje znajdują się także na blogu: http://blog.pyszne.pl/konkursairbnb

Kuchnie innych nacji można także poznawać bez wychodzenia z domu, wystarczy otworzyć w internecie stronę pyszne.pl i wybrać restaurację w swojej okolicy serwującą potrawy chińskie, japońskie, tajskie, indyjskie, z Bliskiego Wschodu lub mniej egzotyczne, np.: francuskie czy włoskie. Dzięki tej stronie wybrane dania zostaną dostarczone pod wskazany adres w wielu miastach Polski bez dodatkowych kosztów – ceny jak w restauracji, płatność gotówką lub on-line. Dla tych, którzy lubią sami eksperymentować w supermarketach są regały ze składnikami egzotycznych potraw, np.: chrzan wasabi, rozmaite sosy sojowe i chili, marynowany imbir, pesto zielone i czerwone, różne odmiany curry.

Dzięki tym dodatkom i przyprawom nawet nasze rodzime potrawy nabiorą oryginalnego smaku. Dla tradycjonalistów pozostaje „polskie sushi”, czyli surowy solony śledź z olejem i cebulą, a dla panów także z pięćdziesiątką. Smacznego !

9 maja 20141347Views
Klasycystyczny pałac w Korczewie. Źródło: www.korczew.pl

Pałac Kuczyńskich w Korczewie (zabytki w okolicy Warszawy)

Ciekawostką jest to

Nowy Duninów (zabytki w okolicy Płocka i Warszawy)