close
Pałac Ossolińskich w Sterdyni (zabytki pod Warszawą)

Pałac Ossolińskich w Sterdyni (zabytki pod Warszawą)

Pałac w Sterdyni to obecnie elegancki hotel i centrum konferencyjne. Źródło: www.palacossolinskich.pl

Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.

Pałac w Sterdyni to obecnie elegancki hotel i centrum konferencyjne. Źródło: www.palacossolinskich.plSterdyń-Osada jest rezydencją wybudowaną dla Ossolińskich jeszcze w końcu XVII w. Pałac na tle innych wygląda raczej skromnie, gdyż nadano mu proste cechy klasycyzmu (charakterystyczne trójkątne zwieńczenie od frontu, kolumienki). Aż do II wojny światowej w pałacu mieszkali Krasińscy, po wojnie była tu szkoła, a potem dom Związku Kompozytorów Polskich. Obecnie znajduje się tu hotel, restauracja i sale konferencyjne – wszystko zostało pięknie wyremontowane dzięki biznesmanowi, który w latach 90-tych kupił Sterdyń.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Adres: Jest to wieś leżąca 22 km nad Sokołowem Podlaskim (132 km na północny wschód od centrum Warszawy)

Dojazd: E67 przez Białołękę, Wołomin, Radzymin i Wyszków. Za Budykierzem odbijamy w prawo na Brok (droga nr 694), przejeżdżamy przez Brok i w Małkini Górnej skręcamy w prawo w 627. Dojeżdżamy do Kosowa Lackiego i tam skręcamy w lewo w 695. Do Sterdyni-Osady docieramy skręcając w prawo w krajową 63-kę. Można też jechać najpierw 62-ką przez Węgrów, a potem 63-ką przez Sokołów Podlaski.

Więcej: www.sterdyn.nwg.pl oraz www.palacossolinskich.pl

Ciekawostką jest to

Nowy Duninów (zabytki w okolicy Płocka i Warszawy)

W dworku marszałka Piłsudskiego w Sulejówku za kilka lat powstanie muzeum ku czci Naczelnika. Źródło: www.sulejowek.pl

Dworek Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (zabytki pod Warszawą)