close
Pałac Granowskich w Nowym Mieście nad Pilicą (zabytki w okolicy Warszawy)

Pałac Granowskich w Nowym Mieście nad Pilicą (zabytki w okolicy Warszawy)

Niestety nie wszyscy doceniają zabytki w ich klasycznym wydaniu - pałac w Nowym Mieście czeka na remont. Źródło:Wikipedia

Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.

Niestety nie wszyscy doceniają zabytki w ich klasycznym wydaniu - pałac w Nowym Mieście czeka na remont. Źródło:WikipediaNowe Miasto nad Pilicą może poszczycić się barokowym pałacem w pięknym, kremowym kolorze, który razem z parkiem wznosi się na skarpie rzeki Pilicy. Prace budowlane rozpoczęły się w 1735 r. z rozkazu Franciszka Hieronima Granowskiego. Potem majątek należał do rodziny Małachowskich, a w ostatnich, przedwojennych latach do Pomian-Bławdziewiczów. Po II wojnie światowej, podobnie jak większość tego typu budynków, pałac został upaństwowiony i założono w nim szkołę. Teraz pałacowi bardzo by się przydał remont.

Adres: Nowe Miasto nad Pilicą znajduje się poniżej Grójca i na wschód od Tomaszowa Mazowieckiego (80 km na południowy zachód od centrum Warszawy).

Dojazd: Jedziemy do Grójca trasą E77 i w Grójcu skręcamy w prawo w 728.

Więcej info oraz dokładna historia pałacu na oficjalnej stronie miasta: www.nowemiasto.pl

W zimie piękny

Pałac w Strzembowie (zabytki pod Warszawą)

Pałac w Luberadzu (zabytki pod Warszawą)