close
Pałac w Strzembowie (zabytki pod Warszawą)

Pałac w Strzembowie (zabytki pod Warszawą)

W zimie piękny

Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.

W zimie piękny, kremowo-żółty kolor pałacu w Strzembowie pięknie kontrastuje z bielą śniegu.Źródło:www.zabytki-nieruchomosci.comStrzembowo to unikalny w tej części Polski pałac w stylu orientalno-neogotyckim z 1870 r. wybudowany dla rodziny Charzyńskich. Forma pałacu jest bardzo rzadko spotykana – od frontu mamy olbrzymią, półkolistą wnękę dekorowaną stylizowanymi na gotyckie rzeźbieniami. Od 1948 r. mieściła się w nim szkoła podstawowa, teraz zaś pałac wystawiono na sprzedaż.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Adres: wieś na drodze z Nowego Dworu Mazowieckiego do Płońska (66 km na północny zachód od centrum Warszawy)

Dojazd: Przez Łomianki do Nowego Dworu Mazowieckiego (E77) i potem krajową 7-ką w kierunku Płońska, po czym nieco za połową drogi skręcamy w lewo w 571-kę do Strzembowa.

Pałac w Warce zimą. Źródło: www.muzeumpulaski.pl

Pałac w Warce (zabytki w okolicy Warszawy)

Niestety nie wszyscy doceniają zabytki w ich klasycznym wydaniu - pałac w Nowym Mieście czeka na remont. Źródło:Wikipedia

Pałac Granowskich w Nowym Mieście nad Pilicą (zabytki w okolicy Warszawy)