close
Pałac Kuczyńskich w Korczewie (zabytki w okolicy Warszawy)

Pałac Kuczyńskich w Korczewie (zabytki w okolicy Warszawy)

Klasycystyczny pałac w Korczewie. Źródło: www.korczew.pl

Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.

Klasycystyczny pałac w Korczewie. Źródło: www.korczew.plKuczyńscy dostali się w posiadanie wsi w 1712 r. i najpierw wybudowali drewniany dwór, który ok. 1830 r. zamieniono na murowany pałac, pięknie położony w okolicach rzeki Bug. Pałac ma styl typowo klasycystyczny: typowy tympanon, 2 kolumny, charakterystyczna wnęka. Ponadto w przyległym do majątku parku (kiedyś pięknym, ze wspaniałą oranżerią!) znajduje się jeszcze drugi pałacyk – „Syberia”, w którym urzędowano w lecie, gdyż dawał znakomity chłód. Po wojnie cały majątek popadł w totalną ruinę, wielokrotnie grasowali z nim rabusie, a potem mieszkali w nim pracownicy PGR-ów.Syberia była letnim pałacem w Korczewie. Źródło: www.korczew.pl W latach 90-tych dobra odzyskały spadkobierczynie ostatniego właściciela, siostry Ostrowskie, które starają się jak mogą, aby Korczew odzyskał dawną świetność

Adres: Korczew to wieś położona przy drodze 62 z Sokołowa Podlaskiego do Siemiatycz, troszkę poniżej Drohiczyna (124 km na wschód od centrum Warszawy)

Dojazd: Najszybciej przez Siedlce E30 i w Siedlcach skręcamy w lewo w ul. Korczewską, która (jak sama nazwa wskazuje) prowadzi nas prosto do Korczewa.

Więcej na oficjalnej stronie gminy Korczew: www.korczew.pl

Patrykozy - jak u Walta Disneya. Źródło: Wikipedia

Patrykozy (zabytki pod Warszawą)

Smacznego

Globus na talerzu