close
Pałac w Warce (zabytki w okolicy Warszawy)

Pałac w Warce (zabytki w okolicy Warszawy)

Pałac w Warce zimą. Źródło: www.muzeumpulaski.pl

Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.

Pałac w Warce zimą. Źródło: www.muzeumpulaski.plPałac w Warce znajduje się w dzielnicy Winiary. Teraz jest to klasycystyczny budynek, chociaż pierwsze zabudowania powstały jeszcze w XVII w. (projekt włoskiego architekta, Agostino Locci – tego od pałacu w Wilanowie). Najsłynniejszym właścicielem pałacu był Kazimierz Pułaski, uwielbiany w Stanach Zjednoczonych bohater wojny o niepodległość). Obecnie w Winiarach mieści się Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, w którym można dowiedzieć jak wyglądały koleje losów polskich emigrantów w USA.

Adres: ul. Kazimierza Pułaskiego 24. Warka Pomnik Kazimierza Pułaskiego, bohatera walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Źródło: www.muzeumpulaski.plto miasto położone na południowy wschód od Grójca (63 km na południe od centrum Warszawy)

Dojazd: Najlepiej Wałem Miedzeszyńskim przez Wawer, Józefów, Otwock, Karczew, Górę Kalwarię (tam przejeżdżamy przez most), potem Czersk i drogą nr 79 prosto do Winiar, które są obecnie dzielnicą Warki.

Więcej na oficjalnej stronie muzeum: www.muzeumpulaski.pl

Zatory zostały rozbudowane dla starosty M. Glinki

Pałac w Zatorach (zabytki pod Warszawą)

W zimie piękny

Pałac w Strzembowie (zabytki pod Warszawą)