close
Weekendowy wyjazd do Łaz nad morzem – co warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Weekendowy wyjazd do Łaz nad morzem – co warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Co sprawia, że Łazy są tak często wybieranym miejscem na weekendowe wyjazdy? Z pewnością w dużej mierze odpowiada za to lokalizacja oraz domki letniskowe nad morzem, które zaledwie parę metrów dzieli od piaszczystej plaży. Wybierając ośrodek wypoczynkowy w Łazach, warto wziąć pod uwagę jego umiejscowienie, ale i wyposażenie.

Atrakcje turystyczne w Łazach, których nie można przegapić

Łazy to niewielka nadmorska miejscowość leżąca w gminie Mielno, w której można udać się nie tylko nad brzeg Bałtyku, ale także brzegi dwóch przymorskich jezior – Jamna i Bukowa. Położenie Łaz sprawia, że jest to świetne miejsce na weekendowy wyjazd z rodziną, a nawet długi urlop w towarzystwie przyjaciół.

Uwagę wczasowiczów szczególnie przyciąga oczywiście piaszczysta plaża. Nie jest ona zbyt szeroka przez znajdujące się na niej średniej wysokości wydmy porośnięte trawą i drzewami. Jej nieregularny kształt linii brzegowej sprawia jednak, że jest to piękne miejsce, w którym odpoczynek staje się czystą przyjemnością. Już za pierwszymi metrami drzew porastających wydmy przy plaży widać zabudowania. Domki letniskowe nad morzem znajdujące się najbliżej brzegu to ulubione miejsca osób przyjeżdżających tu, aby odpocząć.

Jezioro Jamno to prawdziwy raj dla wielbicieli sportów wodnych. Po jeziorze pływają jachty i statki wycieczkowe, a przy brzegu znaleźć można wypożyczalnię sprzętów wodnych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jamno nie należy do głębokich jezior – maksymalna zanotowana tam głębokość to około 4 metrów, a średnio na całej powierzchni wynosi ona jedynie 1,5 metra. Bukowo jest nieco głębsze – tam średnia głębokość sięga prawie 3 metrów. To jezioro przyciąga do siebie wędkarzy, ponieważ złowić tu można wyjątkowe okazy okoni, węgorzy, czy sandaczy.

Ośrodek wypoczynkowy czy domki letniskowe nad morzem?

Ośrodek wypoczynkowy w Łazach to świetna propozycja dla wyjeżdżających na weekend rodzin i grup zorganizowanych. Z ośrodka Solaris, który znaleźć można pod adresem http://solaris.turystyka.pl/, na plażę dociera się ledwie po opuszczeniu terenu placówki. Można tu liczyć na profesjonalną obsługę i wszelkie niezbędne wyposażenie takie jak podstawowy sprzęt AGD albo telewizory w pokojach, czy place zabaw albo basen rekreacyjny znajdujący się na terenie ośrodka.

Domki letniskowe nad morzem to propozycja dla licznych rodzin, grup znajomych, czy wszystkich tych, którzy cenią sobie niezależność i prywatność podczas odpoczynku. Jeden domek jest w stanie pomieścić nawet 7 osób, przez co będzie to ekonomiczny wybór podczas wyjazdu w szerszym gronie.


Booking.com

Jaworki – urocza wieś na granicy Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego

Kurtka membranowa – jak wybrać?