close

4 nietypowe atrakcje w Kołobrzegu

Kołobrzeg jest jednym z najczęściej obieranych kierunków wakacyjnych w Polsce. Jego szeroka, piaszczysta plaża i wdzierające się w morze molo działają na turystów jak magnes. Na nich atrakcje Kołobrzegu się jednak nie kończą. Oto kilka najbardziej nietypowych miejsc, które warto zobaczyć.

To właśnie w sporej liczbie możliwości spędzenia wolnego czasu kryje się sekret popularności Kołobrzegu. Różnego rodzaju aktywności z powodzeniem wypełnią nawet dłuższy urlop i nie pozwolą się nudzić w razie gorszej pogody. To sprawia, że w sezonie miasto odwiedza nawet 300 tys. turystów, a w ciągu roku ponad milion. Na plażach, ulicach i w hotelach roi się od wczasowiczów. Chcąc uniknąć turystycznego zgiełku, dobrze jest wybrać na pobyt resort nad morzem w Kołobrzegu lub okolicy. Plaża w mniejszej, mniej popularnej miejscowości nie będzie tak zatłoczona jak w samym mieście, a hotel okaże się wygodną bazą wypadową do zwiedzania kurortu.

Stare Miasto

Warto je rozpocząć od spaceru po Starym Mieście. Ten pomysł tylko z pozoru brzmi banalnie, bo gdy zagłębić się w historię tego miejsca, można poczuć spore zaskoczenie. Okazuje się bowiem, że kołobrzeskie Stare Miasto wcale nie jest takie stare, mimo że swoją zabudową przywołuje ducha minionych epok. Dzieje samego kurortu, liczą 1000 lat, ale II wojna światowa nie pozostawiła po nich zbyt wiele namacalnych śladów. Niemal doszczętnie zostało zniszczone zabytkowe centrum, które nie tak dawno doczekało się odbudowy na wzór dawnej architektury. Trzeba przyznać, że efekt jest bardzo ciekawy.

Centrum Atrakcji Wojskowych

To prawdziwa gratka dla fanów militariów i nie tylko. W usytuowanej w zielonym otoczeniu twierdzy zebrano sporą kolekcję oryginalnego sprzętu wojskowego: czołgi, wozy pancerne czy hełmofony. Na ich podziwianiu wizyta w centrum się jednak nie kończy. Istnieje bowiem możliwość przejażdżki pojazdem wojskowym po prawdziwym poligonie. Tego nie można sobie darować.

Muzeum 6D Maszoperia

Proszę dotykać eksponaty – takie polecenie nie raz można by usłyszeć podczas zwiedzania tego jedynego muzeum 6D w Europie. Odsyła ono do roku 1913 r., aby w interaktywny sposób ukazać życie dawnych rybaków i wskrzesić opowieści o ich codzienności. To obowiązkowy punkt programu podczas wakacji z dziećmi, które nie tylko przekonają się, że muzeum wcale nie musi być nudne, ale i wyjdą z niego wzbogacone o nową wiedzę.

Po wrażeniach całego dnia przyjemnie będzie skorzystać z udogodnień, jakie oferuje hotel ze spa nad morzem. Masaż czy kąpiel w basenie przyniosą tam upragnione odprężenie i zregenerują zmęczony organizm, przygotowując go do aktywności następnego dnia. Miejscem, które zapewni te atrakcje na wysokim poziomie jest elegancki i ekologiczny Hotel Saltic w Grzybowie tuż przy plaży. Jego zaciszne położenie i nowoczesne usługi przyniosą spokojny wypoczynek na łonie natury lub w Spa nad morzem Kołobrzeg. Z kolei nieduża odległość od kurortu uczyni z niego wygodną bazę wypadową do zwiedzania miasta i okolic.

Budzistowo

Skoro o najbliższym otoczeniu Kołobrzegu mowa, warto wspomnieć jeszcze o urokliwej wiosce Budzistowo. Tam czas zatrzymał się na epoce średniowiecza, o czym przypominają dawne zabudowania i ceglany kościół św. Jana z XIII w. – najstarszy, wykonany z tego surowca zabytek sakralny na Pomorzu. Spacer uliczkami wioski pozwoli wskrzesić ducha dawnych czasów. Warto tego doświadczyć!

undefined

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – przydatne w podróży

Przygotowania do urlopu w Anglii