close
Polisa dla smartfona – czy warto ją kupić?

Polisa dla smartfona – czy warto ją kupić?

Obecnie można ubezpieczyć niemalże wszystko. Jadąc na wakacje, można wykupić polisę od złej pogody, a mieszkając na stałe w Stanach Zjednoczonych – ubezpieczenie chroniące przed atakiem zombie. Wydawać by się mogło, że w gąszczu ubezpieczeń o tak zaskakującym zakresie ochrony, nikt nie będzie zastanawiał się, czy warto kupić polisę dla smartfona. Jest jednak inaczej, dlatego każdy właściciel nowoczesnego telefonu mobilnego powinien wiedzieć, jakie korzyści ma posiadanie ubezpieczenia smartfona. Oto one.

  1. Pewność, że sprzęt zostanie naprawiony

Największą zaletą phone insurance, czyli polisy dla smartfona, jest pewność, że ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie potrzebne na naprawę telefonu. Stanie się tak bez względu na to, z jakiego powodu urządzenie jest niesprawne. Uszkodzenie mechaniczne czy zalanie również są podstawą do wypłaty świadczenia.

  1. Gwarancja wypłacenia odpowiedniej kwoty odszkodowania

Polisy chroniące przed kosztami naprawy smartfona gwarantują wypłatę świadczenia o odpowiedniej wysokości. Kwota składki oraz ewentualnych odszkodowań jest określana na podstawie wartości początkowej danego modelu oraz cen części zamiennych. Im droższy jest sprzęt, tym wyższa jest składka. Jej koszt powinien wynosić jednak maksymalnie do 10% wartości początkowej urządzenia.

  1. Naprawa telefonu na terenie całej Unii Europejskiej

Najkorzystniejsze polisy dla smartfonów gwarantują wypłatę odszkodowania na naprawę sprzętu na terenie całej Unii Europejskiej. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez obaw można podróżować po Starym Kontynencie zarówno w celach służbowych, jak i prywatnych.

  1. Brak ukrytych kosztów

Kupno ubezpieczenia telefonu mobilnego jest wolne od jakichkolwiek ukrytych kosztów. Klient wie, ile wynosi miesięczna lub roczna składka, a jej koszt nigdy nie jest zwiększany. Wszystkie koszty są jawne przed podpisaniem umowy.

  1. Odszkodowanie w przypadku kradzieży

Co ważne, ubezpieczenie smartfona chroni również przed kradzieżą sprzętu. Jeżeli złodziej wejdzie w posiadanie urządzenia, ubezpieczalnia wypłaci świadczenie właścicielowi telefonu. Dzięki świadczeniu nabycie nowego smartfona będzie mniej obciążające dla budżetu.

Każdy ubezpieczony może wymienić szereg innych zalet posiadania ubezpieczenia telefonu mobilnego, jednak powyższe zalety są istotne dla większości osób zastanawiających się nad kupnem polisy. To właśnie one najczęściej mają decydujący wpływ na podjęcie decyzji o podpisaniu umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym, dlatego warto je poznać.

8 listopada 20161278Views

Wyjazd sylwestrowy ze znajomymi

7 rzeczy, których nie można przegapić jadąc do Brazylii