close
Najlepsze terminy na czarter jachtu w Chorwacji

Najlepsze terminy na czarter jachtu w Chorwacji

Chorwacja cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów planujących wakacje pod żaglami. Na terenie kraju działa wiele marin, które proponują przyjezdnym niemało dodatkowych atrakcji. W praktyce, jachty w Chorwacji są dostępne na wyciągnięcie ręki. Warto jednak zastanowić się nad wyborem optymalnego terminu wyjazdu, aby w razie potrzeby, dokonać wcześniejszej rezerwacji i zaplanować wypoczynek zgodnie z indywidualnymi upodobaniami.

Czartery jachtów w Chorwacji – kiedy ceny są najwyższe?

Dla wielu osób przy planowaniu wakacji najważniejsze są koszty – szczególnie, jeśli ktoś dysponuje ograniczonymi środkami. Amatorzy żeglarstwa, którym zależy na stosunkowo tanim wypoczynku, nie powinni decydować się na czarter jachtu w miesiącach typowo wakacyjnych. W lipcu i sierpniu obowiązują najwyższe stawki, a dodatkową niedogodnością są wysokie ceny pozostałych atrakcji – praktycznie w całym kurorcie. W szczytowych wakacyjnych miesiącach nawet w pobliskich restauracjach stawki są znacznie wyższe. W tym okresie czarter jachtu w Chorwacji nie jest dobrym pomysłem dla osób, które chcą zaoszczędzić. Nic dziwnego, że wielu turystów decyduje się na rezerwację poza okresem wakacyjnym.

Temperatura a optymalny termin na czarter jachtów w Chorwacji

Jednym z kluczowych czynników wpływających na wybór odpowiedniego terminu na czarter jachtu powinna być wysokość temperatury. Jeśli ktoś nie przepada za wyjątkowo upalnymi dniami, musi zrezygnować z wypoczynku w lipcu i w sierpniu. Właśnie wtedy na wybrzeżu panują skrajnie wysokie temperatury, które dla wielu turystów mogą być problemem. Wbrew pozorom, nawet na jachcie temperatury sięgające 40 stopni są bardzo kłopotliwe. Wyjazd w tym terminie nie jest zalecany nie tylko seniorom, ale także wszystkim osobom, które źle znoszą upalną aurę. Pod kątem optymalnej temperatury znacznie lepszym rozwiązaniem będzie czerwiec, wrzesień, a nawet początek października.

Czartery jachtów – w jakich terminach czeka na turystów najwięcej atrakcji?

Niewątpliwie dla każdego potencjalnego amatora wypoczynku na jachcie bardzo ważne jest, aby jak najdłużej przebywać na wodzie i podziwiać malownicze krajobrazy. Z tego względu należy pamiętać o wyborze optymalnego terminu wyjazdu, mając na uwadze długość dni. Warto postawić na czarter jachtów w maju lub w czerwcu. Właśnie w tych miesiącach dni są bardzo długie, a noce mogą trwać jedynie 7 godzin. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że dzięki temu można maksymalnie wykorzystać wypoczynek w Chorwacji i jak najdłużej przebywać na wodzie.

Optymalny termin na czarter jachtu dla amatorów kąpieli w morzu

Dla wielu turystów główną atrakcją związaną z wyczarterowaniem jachtu jest możliwość zażywania morskich kąpieli. Taka forma aktywności jest uzależniona od wyższych temperatur powietrza. Jeśli ktoś nie przepada za tłumem i wolałby wypoczywać w Chorwacji poza sezonem, powinien zrezygnować z wakacji w lipcu i w sierpniu. Lepiej zarezerwować swój pobyt we wrześniu, ponieważ w tym miesiącu woda cały czas jest bardzo ciepła. Temperatury mogą sięgać nawet do 23 stopni, dzięki czemu nawet amatorzy naprawdę ciepłych kąpieli będą usatysfakcjonowani.

Najlepszy termin na czarter jachtów w Chorwacji

Biorąc pod uwagę aurę, popularność wśród turystów oraz ceny, najlepiej zdecydować się na wypoczynek we wrześniu, czyli poza sezonem. Właśnie wtedy koszty związane z czarterem jachtu są znacznie niższe, podobnie jak ceny w restauracjach czy barach w chorwackich kurortach. We wrześniu woda wciąż jest ciepła, dlatego jest to dobry wybór także dla amatorów morskich kąpieli. Jedyną niedogodnością mogą być nieco krótsze dni – jeśli ktoś chce jak najwięcej czasu spędzać na jachcie, raczej powinien zdecydować się na pobyt w maju lub w czerwcu. Warto podkreślić, że wybór konkretnego terminu na czarter jachtu w Chorwacji musi być uzależniony od naszych indywidualnych oczekiwań i preferencji. Turyści, którzy uwielbiają wypoczywać w sezonie, a tłok w marinach nie jest dla nich żadną przeszkodą, mogą skusić się na pobyt w lipcu lub w sierpniu.

Zapisz

25 lipca 20175423Views

Bali – klejnot Indonezji

Wiosełko – WKRAinie przygody. Spływy kajakowe malowniczą Doliną Wkry pod Warszawą!