close
Wiosełko – WKRAinie przygody. Spływy kajakowe malowniczą Doliną Wkry pod Warszawą!

Wiosełko – WKRAinie przygody. Spływy kajakowe malowniczą Doliną Wkry pod Warszawą!

Wiosełko to wypożyczalnia kajaków i łodzi oraz cudowna plaża, całkiem niedaleko od Warszawy, w otoczeniu Rezerwatu Krajobrazowego Dolina Wkry. Nęci Was, by zatrzymać się tu na dłużej? Nic prostszego! Miejsce wyposażone jest również porządne pole namiotowe z pełnym zapleczem sanitarnym.

Plażowanie nad Wkrą
Plażowanie nad Wkrą

Plażowe atrakcje

Rodzinne pikniki, ogniska z pieczonymi ziemniakami, spływy kajakowe przez rezerwat przyrody oraz dla bardziej aktywnych: siatkówka plażowa, badminton oraz bulle to tylko niektóre atrakcje, które zachęcają, by odwiedzić to piękne miejsce. Na dzieci czekają zaś plac zabaw, miniszkoła, czysty piasek oraz woda, a na wędkarzy – ryby.

Kajaki

Spływ kajakowy Wkrą
Spływ kajakowy Wkrą

Wypożyczalnia jako jedna z nielicznych uzyskała zgodę Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na pływanie po obszarach Natura 2000, czyli dokładnie wzdłuż rzeki Wkry pomiędzy miejscowościami Kosewka i Szczypiorno. Tereny leżą na obszarze Rezerwatu Krajobrazowego Dolina Wkry. Należy dodać, że zwiedzanie może odbywać się wyłącznie płynąc kajakiem, a zatrzymywać się wolno tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Kajaki, łodzie i pontony oraz wszystkie niezbędne akcesoria począwszy od wioseł aż po kamizelki ratunkowe są regularnie poddawane kontroli. Do wyboru istnieje 7 tras (począwszy od Bolęcina na północy i dalej, w dół rzeki aż do Pomiechówka), różnych pod względem długości – szczegóły wraz z dokładną mapą znajdziecie na stronie: http://wkra.waw.pl/wypozyczalnia-kajakow/trasy/

Ceny są wyjątkowo atrakcyjne – za wynajem kajaku 2-osobowego na cały dzień zapłacimy 70 zł, 3-osobowego – 100 zł.

Pole namiotowe

Na skraju pięknie pachnącego, sosnowego lasu na spragnionych dłuższego odpoczynku czeka pole namiotowe wraz z zamykanym na noc parkingiem. Camping wyposażono w sanitariaty i prysznice, jest oświetlenie, energia elektryczna, miejsce do robienia ognisk oraz Grill Bar. Za rozbicie namiotu zapłacimy 10 zł, za samochód osobowy 20 zł, za dużego campera 50 zł. Więcej szczegółów: http://wkra.waw.pl/plaza/pole-namiotowe/
Zwierzęta mile widziane!

Adres: Wiosełko – wypożyczalnia łodzi i kajaków, ul. Nasielska, 05-192 Cieksyn (60 km na północny zachód od centrum Warszawy). Można dojechać przez Łomianki i Nowy Dwór Mazowiecki (na końcu skręcamy w prawo w DW571) lub przez Legionowo i Wieliszew.

Kontakt: tel. 881 651 651, 22 299 22 44
rezerwacja@wioselko.pl
wioselko.pl
wkra.waw.pl

Atrakcje w okolicy:

  • Rezerwat Krajobrazowy Dolina Wkry – to chroniony od 1991 r. obszar pomiędzy wsią Szczypiorno a Kosewko, obejmujący leśny wąwóz, którego dnem płynie rzeka Wkra (prawy dopływ Narwi i potem Wisły). Ściany wąwozu wznoszą się do wysokości nawet 20 metrów, co daje niezwykle malownicze wrażenie.
  • Rezerwat Pomiechówek (na wschód od drogi Goławice – Pomiechówek) – ma charakter leśny, grądowy (różne drzewa liściaste przewaga grabów i dębów).
  • Most wiszący na Wkrze pomiędzy Śniadówkiem a Goławicami – pierwszy w całej Polsce most linowy wiszący, który został wsparty tylko na 1 pylonie. Jest to mniejsza kalka warszawskiego mostu Grota-Roweckiego. Pochodzi z 1984 r.

Zapisz

Najlepsze terminy na czarter jachtu w Chorwacji

Luksusowe domki letniskowe nad morzem Bałtyckim sposobem na udane wakacje?