close
Wakacje w Chorwacji: czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie?

Wakacje w Chorwacji: czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie?

Co roku setki tysięcy Polaków wybierają się na wakacje w Chorwacji. Aby wyjazd był udany nawet pomimo nieszczęśliwych wypadków czy kradzieży, wielu z nich decyduje się na ubezpieczenie turystyczne.

Osoby, które na wakacje w Chorwacji wyjeżdżają z biurem podróży, są w najbardziej komfortowej sytuacji. Większość touroperatorów zapewnia ubezpieczenia wliczone w cenę wycieczki. Warto o to pytać w momencie podpisywania umowy i sprawdzić, jaki jest zakres usług oferowanych w razie wypadku. Czasem można dodatkowo wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. To zwrot kosztów urlopu, który można otrzymać wtedy, gdy stan zdrowia nie pozwala na skorzystanie z wycieczki.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Warto się na to zdecydować, jeśli od momentu wykupienia wycieczki do wyjazdu mija wiele miesięcy – np. urlop na lipiec został wykupiony w styczniu. W ciągu pół roku zdarzyć może się wiele, dlatego lepiej zabezpieczyć się dodatkową polisą na wypadek, gdyby wyjazd nie był możliwy. Przy wycieczkach last minute, które są wykupowane na kilka dni czy tygodni przed urlopem, ryzyko nieszczęśliwego wypadku uniemożliwiającego wylot jest mniejsze.

Samodzielne wakacje w Chorwacji – które ubezpieczenie wybrać?

Podróżni, którzy sami organizują sobie wakacje w Chorwacji, o kwestię ubezpieczenia powinni zadbać osobiście. Wielu ubezpieczycieli oferuje specjalne pakiety przeznaczone specjalnie dla turystów, ale warto porównywać pakiety, bo mogą się one od siebie znacznie różnić.

W poszczególnych ofertach inne są limity wydatków poniesionych na leczenie za granicą, a także usługi objęte zwrotem kosztów. Przykładowo niektóre firmy oferują też pomoc w pokryciu kosztów leczenia nagłych problemów z zębami, podczas gdy u innych ubezpieczycieli opieka dentystyczna jest poza pakietem.

Ubezpieczenie dla sportowców i kierowców

Szczególnie ostrożni powinni być ci, którzy uprawiają sporty wodne. Wielu Polaków myśli o wakacjach w Chorwacji właśnie dlatego, że mogą uprawiać tam kitesurfing czy nurkować wśród niesamowitych krajobrazów. Aby rozrywka na lub pod wodą była bezpieczna, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne uwzględniające nieszczęśliwe wypadki spowodowane uprawianiem sportów ekstremalnych. Niektóre podstawowe pakiety uwzględniają część mało ryzykownych sportów wodnych, jak nurkowanie blisko brzegu, ale warto to sprawdzić wcześniej: https://kioskpolis.pl/wakacje-w-chorwacji-wybierz-najlepsze-ubezpieczenie-turystyczne

Osobne ubezpieczenie powinni mieć ci, którzy na wakacjach w Chorwacji chcą poruszać się samochodem. Split czy Dubrownik położone są wprawdzie daleko od granic Polski, ale w większym gronie często bardziej opłaca się jechać na miejsce autem, zamiast wykupować bilety lotnicze. Poza tym mając samochód można jeździć wzdłuż wybrzeża, poznając kolejne miasteczka i zatoki. Samo dotarcie na miejsce to jednak cały dzień w trasie, dlatego lepiej mieć pakiet assistance ubezpieczający od przebitej opony czy poważniejszych usterek również za granicą.

Narty last minute – czy warto czekać do ostatniej chwili?

Draggo House – najlepszy spośród krakowskich hosteli