close
Narty last minute – czy warto czekać do ostatniej chwili?

Narty last minute – czy warto czekać do ostatniej chwili?

Wiele osób nie planuje wcześniej wyjazdów wakacyjnych i narciarskich, bo czeka na oferty last minute. Istnieje bowiem przekonanie, że tylko dzięki nim można wiele zaoszczędzić i pojechać w wymarzone miejsce nie rujnując swojego portfela. Zobaczmy jednak, czy rzeczywiście warto czekać na oferty na narty last minute.

Dopasowanie oferty

Gdy zaczynamy szukać oferty na wyjazd narciarski, to mamy zwykle określone kryteria, według których będziemy przeszukiwać propozycje biur podróży. Jeśli zaczynamy szukać z wyprzedzeniem, to mamy możliwość wybierać wśród wielu ofert i w końcu znaleźć taką, która najlepiej pasuje do naszych kryteriów. W takim przypadku to ofertę dopasowujemy do siebie, a nie nas do oferty. W przypadku ofert last minute, jeśli chcemy pojechać w określonym terminie, to musimy dopasować się do tego, co jest dostępne. Niekoniecznie zatem będą to warunki, o jakich myśleliśmy lub lokalizacje, o jakich marzyliśmy.

Szybkie decyzje

Czekanie na oferty wyjazdów na narty last minute wiąże się również z koniecznością podejmowania szybkich decyzji. Musimy być gotowi do pakowania się i wyjazdu w ciągu 1-2 dni od pojawienia się oferty. Taki wyjazd nie jest zatem możliwy wtedy, gdy musimy z większym wyprzedzeniem planować swoje urlopy i nasze działania zawodowe. Podejmowanie takich decyzji jest jeszcze trudniejsze, gdy mamy dzieci w wieku szkolnym i chcemy wykorzystać na wyjazd na narty okres ferii zimowych.

Rzadko w sezonie

Oferty typu lasy minute, którym naprawdę warto poświęcić uwagę ze względu na korzystne połączenie warunków wyjazdu i ceny, bardzo rzadko dotyczą wyjazdów w szczycie sezonu. Zwykle są to wyjazdy na początku lub na końcu sezonu narciarskiego. Oczekiwanie na nie wiąże się zatem w ryzykiem gorszych warunków narciarskich, bo śniegu albo jeszcze nie będzie, albo będzie go już bardzo mało.

Dla par, a nie rodzin/grup

Przeglądając oferty wyjazdów na narty last minute można zauważyć wyraźnie, że są to zwykle oferty dla par lub rodzin z jednym dzieckiem. Jeśli na wyjazd narciarski chcemy wybrać się większą rodziną lub z grupą znajomych, to oczekiwanie na oferty last minute nie jest dobrym pomysłem. Może się bowiem okazać, że nie uda nam się znaleźć kwater w tej samej lokalizacji i wspólny wyjazd nie dojdzie do skutku.

Alternatywa dla last minute

Alternatywnym rozwiązaniem do ofert last minute są oferty typu wcześniej – taniej. Wiele biur podróży oferuje spore zniżki osobom, które zdecydują się zarezerwować wyjazdy na narty z dużym wyprzedzeniem. Poszukując ofert wcześniej możemy wybrać interesujący nas termin, lokalizację i szukać oferty, która najlepiej spełnia inne nasze wymagania. Mamy czas przemyśleć sprawę przed podjęciem decyzji o wyjeździe, a potem dobrze się do niego przygotować.

Nie znaczy to jednak, że oferty narty last minute są do niczego. Są dla tych, którzy lubią ryzyko, są elastyczni w terminach, nie jeżdżą w dużych grupach i mogą sobie pozwolić na szybki wyjazd, gdy trafi się dobra okazja. Dla nich last minute może być prawdziwą gratką.

Sprawdź przykładowe oferty na https://www.primoris.pl/narty/promocje/last-minute

Romantyczne Zakopane: właśnie tam powinieneś zabrać ukochaną

Wakacje w Chorwacji: czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie?