close
Lloret de Mar – magiczne wczasy na Costa Brava w Hiszpanii

Lloret de Mar – magiczne wczasy na Costa Brava w Hiszpanii

Hiszpania

Lloret de Mar to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na wybrzeżu Costa Brava, w Katalonii. Miasteczko przyciąga miłośników słonecznych kąpieli, ludzi młodych, pragnących przeżyć niezapomniane wrażenia podczas zabawy w słynnych klubach oraz osoby szukające chwili relaksu.

Lloret de Mar dla miłośników biernego spędzania czasu

Kurort Lloret de Mar znajduje się w położeniu ok. 40 km od Girony oraz 75 km od Barcelony. Do miasta łatwo dojechać, korzystając z usług takich przewoźników, jak np.: BarcelonaBus czy Sagales.

Miejscowość oferuje podróżnym m.in.: długie i szerokie plaże z miękkim piaskiem, ciepłą wodę o lazurowej barwie oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, na którą składają się liczne kluby, puby, restauracje serwujące lokalne przysmaki oraz sklepy. Hotele o zróżnicowanym standardzie spełnią oczekiwania zarówno osób wymagających, pragnących skorzystać z bogatego pakietu all inclusive, jak i turystów aktywnych, dla których Lloret de Mar, stanowić będzie jedynie bazę wypadową do innych miejscowości w regionie.

Osoby aktywne oraz rodziny z dziećmi mogą wybrać się w Lloret de Mar (porównaj oferty wakacji w Lloret de Mar na Hiszpania.com.pl) do wspaniałego parku wodnego, zapewniającego szereg niespodzianek zarówno dla tych młodszych, jak i nieco starszych wczasowiczów. Miłośników sportów wodnych z pewnością zadowolą, zaś organizowane w miejscowości, kursy nurkowe. Turyści szukający chwili spokoju i relaksu oraz osoby starsze powinny się zaś wybrać na mniej zatłoczone plaże: Santa Christina lub Sa Boadella.

Lloret de Mar – atrakcje dla aktywnych

Miłośników zwiedzania, przebywających w rozrywkowym Lloret de Mar, z pewnością zainteresuje charakterystyczny zamek Saint Joan, wzniesiony w celu zapewnienia obrony przed atakiem piratów oraz najazdami Francuzów, Turków i Brytyjczyków. Forteca zlokalizowana jest na południowym krańcu plaży Fenals, a krajobraz roztaczający się ze wzgórza zamkowego zapiera dech w piersiach.

Osoby, pragnące spędzić pełen emocji urlop koniecznie powinny wybrać się na wakacje do Lloret de Mar. Wczasy w kurorcie staną się ucieczką od rzeczywistości. Mnogość atrakcji oraz dogodne położenie kurortu sprawiają, iż stanowi on doskonały kierunek zarówno dla osób preferujących bierny odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, jak i turystów podróżujących po regionie.

Autor: Redakcja serwisu Hiszpania.com.pl

hiszpania-com-pl

2 lutego 20165701Views

Co zwiedzić w Beskidzie Małym? Turystyczne atrakcje w Beskidach

Koniaków i jego koronki – Beskid Żywiecki