close
Co zwiedzić w Beskidzie Żywieckim (Wysokim)? Turystyczne atrakcje w Beskidach

Co zwiedzić w Beskidzie Żywieckim (Wysokim)? Turystyczne atrakcje w Beskidach

W Beskidzie Żywieckim jest multum interesujących atrakcji historycznych, kulturowych i przyrodniczych. Co zwiedzić w czasie narciarskiego wypadu w góry? Przeczytajcie nasz artykuł!

Beskid Żywiecki po zachodzie słońca
Beskid Żywiecki po zachodzie słońca

W Beskidzie Żywieckim, inaczej zwanym Wysokim, mamy 4 ośrodki narciarskie: Duży Rachowiec i Orawcowa Stacja Narciarska w Zwardoniu oraz Pilsko – ośrodek narciarski w Korbielowie i Mosorny Groń w Zawoi. Po nartach możemy skorzystać z bogatej oferty après-ski; w każdej z powyższych miejscowości znajdziemy ośrodki spa, baseny, restauracje, puby oraz miejsca z atrakcjami dla najmłodszych.

Czasem jednak warto wystawić nos nieco dalej poza stok narciarski i hotel z basenem. W Beskidzie Żywieckim jest multum interesujących atrakcji historycznych, kulturowych i przyrodniczych. Co zwiedzić w czasie narciarskiego wypadu w góry? Przeczytajcie nasz artykuł!

1. Żywiec – o atrakcjach tego „piwnego” miasta dowiesz się z naszego artykułu!

2. Rychwałd – sanktuarium maryjne

3. Gilowice – drewniany kościół z XVI w.

4. Jeleśnia – drewniana karczma z XVIII w.

5. Cięcina – drewniany kościół z XVI w.

6. MilówkaŻywieckie Gody, czyli coroczny Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych (koniec stycznia, w tym roku 23.01.2016!)

7. Korbielów – w maju odbywa się w Korbielowie Redyk, czyli coroczne Święto Owiec. Miejscowość położona jest u stóp góry Pilsko (1557 m n.p.m.), na której działa 19 wyciągów, które transportują narciarzy na jedną z 4 tras narciarskich o różnym stopniu trudności (wszystkie są wyposażone w armatki śnieżne oraz sztuczne oświetlenie).
Więcej w naszym artykule!

8. Rezerwat Pod Rysianką

Trójstyk granic Polski - Czech - Słowacji
Trójstyk granic Polski – Czech – Słowacji

9. Trójstyk granic Polski – Czech – Słowacji – Trójkąt graniczny

10. Wielka Racza (1236 m n.p.m.) – góra na granicy Polski i Słowacji, z której rozpościerają się piękne krajobrazy. Na jej szczycie wybudowano platformę widokową. Nazwa Wielka Racza wywodzi się stąd, że kiedyś podobno raczono się tu winem.

11. Rycerzowa Wielka – na szczycie tej wysokiej na 1226 m n.p.m. góry stoi jedna z pierwszych bacówek w Polsce. Przeczytaj nasz artykuł!

12. Rezerwat Oszast

Korbielów w Beskidzie Żywieckim

Hiszpania

Lloret de Mar – magiczne wczasy na Costa Brava w Hiszpanii