close
Wakacje na hiszpańskich plażach

Wakacje na hiszpańskich plażach

Turyści przyjeżdżają do Hiszpanii przede wszystkim ze względu na wyśmienitą pogodę – liczba dni słonecznych w ciągu roku wynosi tam ponad 300. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się dzięki temu wypoczynek na hiszpańskich plażach, należących do jednych z najczystszych na świecie.

Słońce, piasek i ciepłe morze

Hiszpania jest jednym z tańszych kierunków wakacyjnych, dlatego wybiera ją wielu Polaków. Bilety lotnicze są niedrogie, a sam lot trwa około 3 godzin. Równie tanie są zorganizowane wyjazdy z biur podróży, dostępne między innymi na https://www.tui.pl/wypoczynek/hiszpania/oferty-hotele.

Pogoda w Hiszpanii jest niemalże gwarantowana przez okres od końca kwietnia do końca września. W tym czasie można zaczerpnąć kąpieli słonecznych, pływać w hotelowych basenach i w morzu, a także zwiedzić liczne atrakcje w całym kraju. Co ważne, na uznanie zasługuje w Hiszpanii większość plaż – aż 520 z nich otrzymało niebieską flagę, która jest wyróżnieniem przyznawanym wyłącznie plażom odznaczającym się najwyższą czystością wód. Dodatkowo na plaży muszą znajdować się udogodnienia w postaci pryszniców, parasoli, leżaków, pomocy medycznej i ratownika. Najwięcej plaż z niebieską flagą znajduje się na Balearach i Wyspach Kanaryjskich oraz w Galicji, Asturii i Walencji.

Warto wiedzieć, że na całym świecie niebieską flagę otrzymało 3500 plaż, co oznacza, że prawie 15 procent z nich znajduje się w Hiszpanii. Jest to rekordowy wynik wśród wszystkich krajów, co oznacza, że plaże na Półwyspie Iberyjskim wyróżniają się na tle innych.

Beztroski wypoczynek również poza hotelem

Na turystów lecących do Hiszpanii czeka rozbudowana oferta all inclusive, dostępna między innymi na https://www.tui.pl/wypoczynek/hiszpania/oferty-all-inclusive, jednak beztroski wypoczynek jest możliwy również poza hotelem. Niekiedy oferta all inclusive obejmuje serwis plażowy, lecz jeśli tak nie jest, warto wyjść z kompleksu hotelowego i przynajmniej kilka dni spędzić na plaży. Rozbudowany serwis plażowy i liczne bary uprzyjemnią czas poświęcony na leniwe wylegiwanie się w słońcu.

Większość plaż znajduje się z bliskim sąsiedztwie hoteli, dzięki czemu po krótkim spacerze dociera się nad brzeg morza. Co ważne, w Hiszpanii na wielu plażach mogą opalać się naturyści. Jeżeli marzy się o nieskrępowanym odsłanianiu całego ciała, by uzyskać równomierną opaleniznę, na hiszpańskich plażach będzie to możliwe. W innych państwach w Europie liczba plaż dla nudystów jest niższa, a w krajach arabskich opalanie się nago jest zabronione ze względu na religię.

 

 

Spotkanie z podróżnikiem – Etiopia

Krakowskie miejsca znane z piosenek