close
Singapur – szczypta egzotyki na wakacjach

Singapur – szczypta egzotyki na wakacjach

Zobaczyć najodleglejsze zakątki świata, posmakować orientalnych potraw i poczuć egzotyczne zapachy, zetknąć się z ludźmi, których tradycje, poglądy i codzienne życie są zupełnie inne od naszych. Polskich turystów coraz częściej kuszą egzotyczne wakacje: wczasy na najpiękniejszych plażach świata znanych z telewizyjnych reklam, wycieczki po intrygujących regionach Ziemi, które dotychczas widywało się w telewizyjnych reportażach i na zdjęciach w kolorowej prasie. Kiedyś takie wakacje były marzeniem, dzisiaj takie marzenia się urzeczywistnia, wybierając egzotyczne wczasy i odwiedzając takie państwa jak Singapur.

Singapur – azjatycki tygrys z niemal sześcioma milionami mieszkańców

Singapur znajduje się w czołówce najlepiej rozwijających się państw azjatyckich. Już charakterystyczna panorama państwa-miasta z nowoczesnymi, sięgającymi nieba wieżowcami, wiele mówi o jego potędze ekonomicznej. Od pewnego czasu Singapur cieszy się również gorącym zainteresowaniem turystów chcących posmakować egzotyki w bogatym wydaniu i odwiedzić zakątek świata, którego co dziesiąty mieszkaniec podobno jest milionerem. Dzisiaj odwiedzenie tej imponującej metropolii nie nastręcza trudności nawet mniej zaawansowanym podróżnikom, ponieważ z myślą o nich takie biura podróży jak Coral Travel przygotowują interesujące oferty wyjazdowe. Na przeszkodzie nie staje już ani słaba znajomość języka, ani obawa przez nieznaną kulturą – przecież cały czas jest się pod opieką biura podróży i przewodnika, więc można w pełni cieszyć się egzotycznym wyjazdem i poznawanymi miejscami.

Dlaczego warto odwiedzić Singapur?

Singapur to zetknięcie z zupełnie innym światem i kulturą. Pomimo ogromnej gęstości zaludnienia i różnorodności nacji, które przybyły tu z całego świata, miasto jest niezwykle czyste, a mieszkańcy zdyscyplinowani i pełni respektu względem ustanowionego prawa. Chociaż większość odwiedzających kojarzy Singapur przede wszystkim z imponującymi drapaczami chmur, w rzeczywistości jest to miasto pełne zieleni. Szacuje się, że rośnie tu ponad dwa miliony drzew, a urbanistyka stanowi płynne połączenie szkła, kamienia, stali i rozległej roślinności. W Singapurze znajduje się wiele atrakcji, które wręcz zapierają dech w piersi. Odwiedzający to miejsce turyści koniecznie powinni je zobaczyć. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • Ogrody Gardens By The Bay – ponad stuhektarowy zespół ogrodów, na który składają się szklarnie z roślinnością tropikalną i kwiatami, a także niezwykła konstrukcja wysokich nawet na 50 metrów futurystycznych drzew. Wśród ich koron biegnie kładka, a z niej roztacza się wspaniały widok na Singapur.
  • Centrum finansowe nad Marina Bay, czyli tak dobrze znany widok z pocztówek i folderów biur podróży. Nie brakuje tu ciekawych obiektów architektonicznych, między innymi hotelu w kształcie statku i budynku Singapore Esplanade. Miejsce to urzeka szczególnie nocą, gdy zapalają się miliony świateł.
  • Oceanarium w Singapurze. Obiekt jest uznawany za największy tego typu na świecie. Znajduje się na wyspie Sentosa i obejmuje cały rozległy kompleks z większymi i mniejszymi basenami oraz hotelem, z okien którego roztacza się fascynujący widok na podwodny świat.
  • Park rozrywki na wyspie Sentosa – tutaj znajduje się także duży park rozrywki z kompleksem wodnym i niezliczonymi atrakcjami dla całej rodziny.
  • Rejon ujścia rzeki Singapur oraz mostu Anderson Bridge, gdzie poczuć można kolonialny klimat XIX wiecznej Azji i odwiedzić takie atrakcje jak Muzeum Cywilizacji Azjatyckich.

Singapur to także raj dla smakoszy – można tu zjeść przysmaki praktycznie każdej kuchni, ale naturalnie najpowszechniejsza jest kuchnia azjatycka. Popularne są owoce morza, pikantne zupy, szaszłyki z mięsa podawane z sosami z orzechów ziemnych. W Singapurze świetnie rozwinięta jest także kuchnia uliczna, a restrykcyjne przepisy dotyczące higieny przygotowywania i podawania jedzenia sprawiają, że można próbować lokalnych specjałów bez najmniejszych obaw.

Wycieczka do Singapuru – jak się przygotować?

Aby wybrać dla siebie ciekawą wycieczkę, trzeba odwiedzić stronę internetową biura podróży, a następnie zaznaczyć, że interesują nas właśnie wyjazdy do Singapuru, np. http://www.wezyrholidays.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Singapur:14, potem przejrzeć dostępną ofertę i wytypować, który plan wakacji najbardziej nam odpowiada. Wycieczki do Singapuru dość często są łączone z wyjazdami do Malezji, z którą zresztą do 1965 roku Singapur tworzył Federację Malezji.

Przed wyjazdem do Singapuru w celach turystycznych nie trzeba starać się o wizę, posiadany paszport musi mieć co najmniej półroczny termin ważności, a szczepienia zdrowotne nie są wymagane. Przed wyjazdem do Singapuru warto poczytać trochę o miejscowych zwyczajach i prawach. Surowe przepisy dotyczą nie tylko kwestii związanych z posiadaniem narkotyków, ale także ze śmieceniem, karmieniem małp, żuciem gumy oraz jedzeniem i piciem w środkach transportu zbiorowego. Dzięki temu Singapur jest prawdopodobnie najczystszym i najporządniejszym krajem na świecie.

12 stycznia 20181242Views

Co można zobaczyć na Lanzarote?

Rejsy w Chorwacji – tani i prosty sposób na niezapomniane wakacje