close
Co można zobaczyć na Lanzarote?

Co można zobaczyć na Lanzarote?

Teoretycznie znamy je bardzo dobrze, gdyż modnym kierunkiem turystycznych wypraw stały się wiele lat temu. W rzeczywistości Wyspy Kanaryjskie wciąż mogą nas oczarować mniej znanymi atrakcjami.

Znane biura podróży wiedzą doskonale, jak wspaniałą przygodą może się stać odkrywanie tajemnic tego archipelagu, nic więc dziwnego, że oferta wypoczynku w mniej znanych regionach poszczególnych wysp staje się coraz szersza. Gdzie warto się wybrać na wczasy? Skupmy się na Lanzarote – wyspie, która wśród polskich turystów cieszy się największym uznaniem.

Na czym polega fenomen Lanzarote? Na tym, iż na jej terenie każdy turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego. Wczasy na plaży, piesze wędrówki po okolicy – oto wybrane możliwości, z których można tutaj skorzystać. Wulkaniczny Park Narodowy Timanfaya oraz potężny krater El Golfoto atrakcje, dzięki którym Lanzarote już dawno stała się popularna.

Do nieco mniej znanych obiektów, którym z pewnością warto poświęcić swój czas podczas wypoczynku na tej wyspie, zalicza się Parque Tropical Guinate. Ta przyrodnicza atrakcja może oczarować zarówno dorosłych, jak i tych najmłodszych turystów. Przyciągają tu małpy, lemury oraz ptaki, przy czym największą rolę odgrywają tu papugi. W parku tym można się również spotkać z flamingami oraz tukanami, a ich podziwianie każdemu dostarczy wiele radości.

Lanzarote będzie też idealnym miejscem ma wczasy dla tych, których fascynuje architektura. Kolonialne domy, ciekawa zabudowa portowych miasteczek – oto kolejne atrakcje, dzięki którym ta Wyspa Kanaryjska staje się miejscem wyjątkowym – twierdzą autorzy bloga podróżniczego ReadyForBoarding.pl

Nie brak tu również zamków, przy czym do tych najciekawszych zalicza się Castillo de las Coloradas z XVIII wieku. To jeden z najciekawszych przykładów architektury obronnej w tej części świata, warto mu zatem poświęcić nieco więcej uwagi.

10 stycznia 20182109Views

Bułgaria – idealny kierunek na zimowy urlop!

Singapur – szczypta egzotyki na wakacjach