close
Wakacje w wynajętym kamperze

Wakacje w wynajętym kamperze

Czy wynajem kampera to dobry pomysł w wakacje? W sytuacji, kiedy chcemy podróżować na własnych zasadach, a nie mamy przyczepy kempingowej lub własnego pojazdu do spania i mieszkania na trasie, może okazać się, że pojazd wynajęty sprawdzi się równie dobrze. Kamper daje wolność i możliwość zwiedzania oraz wypoczynku przez cały rok.

Namiot i przyczepa na wakacje

W przypadku podróżowania z namiotem trzeba liczyć się z wieloma trudnościami. Zapakować do auta trzeba namiot, materace i śpiwory, niezbędne są ciepłe ubrania, także wtedy, kiedy podróżujemy latem. Wystarczy, że temperatura powietrza w nocy spadnie, by odpoczynek stał się mało przyjemny. Namiot trzeba też rozłożyć, co zajmuje przynajmniej kilka minut, a rozkładanie go w deszczu bywa niezwykle uciążliwe.

Znacznie wygodniejsza jest przyczepa kempingowa. Dom na kółkach podpinany do haka w aucie zawiera wszelkie udogodnienia niezbędne do życia na kempingu. Posiada łóżka, kuchnię, miejsce do siedzenia i stół. Minusem przyczep kempingowych jest to, że trzeba umieć nimi manewrować. Cofanie i ciasne zakręty mogą okazać się olbrzymim utrudnieniem dla osób niedoświadczonych. Również parkowanie na placu, parkingu, polu kempingowym wymaga dodatkowych czynności, między innymi odpięcia przyczepy, wypoziomowania jej i trwałego ustawienia na równym podłożu. Dla osób, które chcą codziennie spać w innym miejscu, bywa to uciążliwe, zwłaszcza kiedy parkowanie odbywa się po zmroku.

Wad odpoczynku pod namiotem i w przyczepie nie znają miłośnicy kamperów.

Zalety kamperów

Kamper to pojazd całkowicie przystosowany i do podróży, i do spania oraz wypoczynku. Pojazd ma miejsca do spania, siedzenia (z pasami bezpieczeństwa), stół, wyposażoną kuchnię oraz łazienkę. Kamperem można dojechać wszędzie i właściwie wszędzie skorzystać z niego jak z własnego domu. Tam, gdzie się zatrzymamy, tam możemy spać i rano ruszyć w dalszą podróż.

Kamper – wynajem

Wiele osób może być zaskoczonych, jak kosztownym zakupem może być kamper. Jeśli chcemy podróżować nowoczesnym wozem i nie martwić się o wysoką cenę noclegów, możemy kampera wynająć http://www.xcamper.pl/. Wynajęty kamper jest serwisowany i ubezpieczony przez wypożyczalnię, dlatego klientom pozostaje jedynie cieszyć się urlopem i ewentualnie posprzątać w aucie po swoim pobycie w nim. W przypadku, kiedy kamper ma służyć przez kilka, kilkanaście dni w roku, takie rozwiązanie jest optymalne dla kieszeni i umożliwia spędzanie wakacji w maksymalnie komfortowy sposób.

Gdzie na narty do Włoch? Wybierz ośrodek narciarski

Miejsca w Krakowie, które nauczą nas historii