close
Miejsca w Krakowie, które nauczą nas historii

Miejsca w Krakowie, które nauczą nas historii

Czy historia musi być nudna? Oczywiście, że nie! Jest jednak jeden warunek – nie możemy uczyć się jej jedynie z książek. Żywe, działające na zmysły multimedialne źródła, interaktywne muzea oparte na technologiach audiowizualnych – właśnie takie miejsca i eksponaty najskuteczniej pozwolą nam dowiedzieć się czegoś nowego o dziejach kraju. We współczesnych realiach również tylko takie instytucje są w stanie zainteresować tą dziedziną nauki najmłodszych.

Muzeum pod Sukiennicami
Podziemia Rynku Głównego stanowią oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Ekspozycja stała charakteryzuje się wysokim poziomem interaktywności i użyciem multimedialnych projekcji. Pomagają one przenieść się odwiedzającym w przeszłość, aż do średniowiecza. Wtedy właśnie krakowski Rynek tętnił życiem, dynamicznie rozwijał się na nim handel. Celem tej części muzeum jest przedstawienie Krakowa jako europejskiego miasta dorównującego rozmachem metropoliom Hanzy. Goście zobaczą między innymi rekonstrukcje kramów z XIII wieku czy relikty spalonej osady.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
Znajdujące się przy placu Wolnica Muzeum Etnograficzne z roku na rok notuje większą liczbę odwiedzających je turystów. Ten rozwój instytucja zawdzięcza dopracowanym w każdym szczególne nowoczesnym instalacjom. Historia kultury ludowej pozornie nie jest ciekawą dziedziną, jednak pracownicy Muzeum udowadniają, że jest zupełnie inaczej. Na wystawach zobaczymy wytwory sztuki ludowej, ale i na przykład miniatury wiejskich domów. Dużą popularnością cieszą się również wystawy czasowe, na przykład ekspozycja krakowskich szopek.

HistoryLand – historia Polski opowiedziana klockami LEGO
Nową atrakcją historyczną na mapie Krakowa jest znajdujący się w starym budynku dworca PKP park HistoryLand. Jest to niezwykle nowoczesna wystawa, która wyróżnia się zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Epizody z historii naszego kraju zostają ożywione dzięki między innymi projekcji i mappingowi 3D. W HistoryLand możemy zobaczyć rekonstrukcję bitwy pod Grunwaldem. Dzieje Polski zostały tu przedstawione w niezwykle przystępny i atrakcyjny sposób, który w szczególności przypadnie do gustu dzieciakom.
Powyższe propozycje z pewnością pomogą osobom nie mającym pomysłu na spędzenie weekend. Jeśli chcesz zapewnić swojej rodzinie wartościową rozrywkę, nie wahaj się – już dziś kup bilet przynajmniej na jedną z powyższych atrakcji. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia wszystkich trzech instytucji. Każda z nich wnosi nieco inne spojrzenie na historię i pokazuje te same okresy z zupełnie różnej perspektywy.

Wakacje w wynajętym kamperze

Obecny sezon może być rekordowy dla branży hotelowej. Konkurencja się zaostrza, a oczekiwania gości rosną