close
Gdzie na narty do Włoch? Wybierz ośrodek narciarski

Gdzie na narty do Włoch? Wybierz ośrodek narciarski

Lubisz jazdę na nartach, ale co roku pogoda w Polsce rozczarowuje cię i nie pozwala ci nacieszyć się twoim ulubionym sportem? Wyjedź na narty do Włoch, a nie będziesz chciał już nigdy oddawać się białemu szaleństwu gdziekolwiek indziej. We Włoszech narty ci się nie znudzą – góry zajmują około 80% powierzchni tego kraju. Zobacz sam, jakie możliwości dla narciarzy mają Włochy.

    1. Wyjazd na narty? Tylko do Włoch!

Jeśli na nartach jeździsz nie od dziś, dobrze wiesz, jak wiele rzeczy wpływa na radość z uprawiania tego sportu. Ośnieżony stok to podstawa, ale równie ważne są różnorodne trasy narciarskie, świetna pogoda i odpowiednio wyposażone ośrodki narciarskie. Na rodzinnym wyjeździe na narty liczą się także wszelkie dodatkowe atrakcje.

Włosi doskonale o tym wiedzą – bez problemu znajdziemy tu ośrodek narciarski, który odpowie potrzebom nawet najbardziej wymagających narciarzy. Ponadto Włochy oferują jeszcze jedną, wyjątkową rzecz – urzekające widoki. Nie wierzysz? Dolomity uznaje się za najpiękniejsze pasmo górskie na świecie. Takie opinie nie biorą się znikąd.

Na miłośników białego szaleństwa we Włoszech czeka wszystko, o czym tylko mogą zamarzyć. Włoskie ośrodki narciarskie to doskonałe miejsce zarówno dla tych, którzy na nartach będą stawiać pierwsze kroki, jak i dla tych, którzy zjeździli na nich pół życia. Przyjemność z jazdy na nartach czerpać będą tu początkujący w każdym wieku, jak i zaawansowani narciarze oraz miłośnicy adrenaliny.

Żaden wyjazd na narty nie ogranicza się jednak tylko do szaleństw na śniegu – we Włoszech wszyscy o tym doskonale wiedzą, dlatego w ośrodkach narciarskich na turystów czekają dyskoteki, lodowiska, sauny, baseny i wiele innych atrakcji, które łączy jedno – doskonała atmosfera, gwarantująca świetną zabawę.

    1. Wybieramy ośrodek narciarski

Oczywiście każdy, kto planuje wyjazd na narty do Włoch, ma nieco inne potrzeby i oczekiwania. By były one jak najlepiej zaspokojone, warto wybrać odpowiedni dla nich ośrodek narciarskich. Tych we Włoszech nie brakuje, warto więc przyjrzeć się im dokładniej. Jakie trasy, o jakiej długości i zróżnicowaniu oferują? Jaka jest cena karnetu dla dorosłych, a jaka dla dzieci? Kto i w jaki sposób może nauczyć się jazdy na nartach? Jakie są dodatkowe atrakcje i czy są one odpowiednie dla najmłodszych? To najważniejsze kwestie, na które powinniśmy zwrócić uwagę, planując rodzinny wyjazd na narty do Włoch.

    1. Zorganizowane wyjazdy na narty do Włoch

Zorganizowanie wyjazdu na narty do Włoch dla całej rodziny może jednak okazać się trudne i czasochłonne, jeśli chcemy zrobić to samemu. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług firm, które przejmą za nas kwestie organizacyjne, np. Portaski: https://portaski.pl/oferta/wyjazdy-na-narty-wlochy/. Ufając ich doświadczeniu, możemy być pewni, że wybrany ośrodek narciarski zapewni potrzeby każdego członka rodziny, pozwoli cieszyć się jazdą na nartach każdemu, niezależnie od stopnia zaawansowania, a po dniu spędzonym na stoku efektywnie wypocząć. W dodatku wspomniana firma Portaski oferuje także szkolenia narciarskie – jeśli więc chcemy dopiero nauczyć się jeździć na nartach, taki zorganizowany rodzinny wyjazd będzie doskonałą opcją.

 


Booking.com

Pułapki związane z ubezpieczeniami turystycznymi

Wakacje w wynajętym kamperze