close
Luksusowe domki letniskowe nad morzem Bałtyckim sposobem na udane wakacje?

Luksusowe domki letniskowe nad morzem Bałtyckim sposobem na udane wakacje?

Planujesz wakacje nad Bałtykiem? Przygotuj się lepiej na spore wydatki, bo będziesz musiał słono zapłacić za podróż, nocleg i wyżywienie. Zasada jest prosta: im popularniejsze miejsce wybrałeś, tym więcej gotówki wyparuje z Twojej kieszeni. Dlatego interesującą alternatywę stanowią mniejsze miejscowości, np. Rogowo. Miasteczko to warto wybrać tym bardziej, że powstał tam niedawno ośrodek luksusowych domków letniskowych nad morzem Bałtyckim.

Wakacje nad Bałtykiem nie należą do najtańszych. Jak może być inaczej, skoro nad polskim morzem trzeba płacić nawet za… oddychanie świeżym powietrzem. Niewielu turystów zdaje sobie sprawę z tego, że nadmorskie kurorty pobierają specjalną opłatę klimatyczną. Jest to potoczna nazwa opłaty miejscowej, którą trzeba ponosić w uzdrowiskach lub miejscowościach atrakcyjnych przyrodniczo, jeżeli przebywa się w nich dłużej niż dobę. Zasady pobierania opłaty klimatycznej zależą od gminy i są bardzo zróżnicowane: rodzice z niemowlakiem za 14-dniowy pobyt w Sopocie będą musieli na przykład zapłacić aż 176 zł! Ciut taniej jest w Kołobrzegu i Darłowie (140 zł), Ustce (126 zł) czy Świnoujściu (112 zł), ale to nadal dużo więcej od takiego Rogowa czy innych miejscowości położonych na terenie gminy Trzebiatów (56 zł).

Luksus w cenie

Luksusowe domki letniskowe nad morzem Bałtyckim wydają się sporym wydatkiem, ale ich wynajęcie nie kosztuje wcale dużo więcej niż tygodniowy pobyt w hotelu w Mielnie (3021 zł), Kołobrzegu (2665 zł) albo Sopocie (3410 zł). Dlatego wiele osób woli nieco dołożyć, ale za to spędzić wakacje w lepszych warunkach. Wynajem sześcioosobowego domku letniskowego nad morzem kosztuje w Rogowie 4 830 zł – po podzieleniu kosztów na sześciu urlopowiczów, wychodzi na to, że każdy musi zapłacić zaledwie 805 zł za tydzień wakacji. A to niewiele w stosunku do warunków, w których przyjdzie nam spędzać urlop.

Każdy z domków letniskowych na terenie naszego ośrodka posiada dwie trzyosobowe sypialnie, łazienkę, kuchnię, pokój dzienny i własny grill – podkreśla właścicielka Palm Rogowo. – Naturalnie wszystkie pomieszczenia są w pełni wyposażone, więc nasi goście nie muszą przywozić ze sobą prawie niczego. Ponadto na terenie ośrodka znajduje się m.in. boisko do gry siatkówkę, bilard, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki, a nawet basen z podgrzewaną wodą. A że cały kompleks został oddany do użytku zaledwie kilka miesięcy temu, to wszystko jeszcze pachnie nowością.

Luksusowe domki nad morzem Bałtyckim dla dzieci?

Wojskowe sąsiedztwo przez wiele lat skutecznie hamowało rozwój turystyki w Rogowie, ale dzięki temu tamtejsze plaże są obecnie wolne od tłoku, krzyków i awantur. Nie doświadczymy tu też morderczej walki o każdy skrawek piasku. I choć coraz więcej osób odkrywa zalety Rogowa, to miejscowość ta nadal zachowuje swój kameralny charakter. To szczególnie dobra informacja dla rodziców małych dzieci, bo maluchy przeważnie czują się lepiej w małych, spokojnych miejscach. Zatłoczone kurorty pokroju Sopotu, Świnoujścia czy Gdańska zdecydowanie nie służą ich dobremu samopoczuciu.

Palm Rogowo to luksusowe domki nad morzem Bałtyckim dla osób w każdym wieku. Właścicielka ośrodka z dumą podkreśla, że dołożyła wszelkich starań do tego, żeby cały kompleks był przyjazny dzieciom. Właśnie dlatego na terenie ośrodka znajduje się trampolina oraz plac zabaw, a parking – naturalnie bezpłatny – oddzielony jest od części mieszkalnej.

31 lipca 20176986Views

Wiosełko – WKRAinie przygody. Spływy kajakowe malowniczą Doliną Wkry pod Warszawą!

Jezioro Strzeszyńskie w Poznaniu