close
Zalew Kraśnicki w Kraśniku

Zalew Kraśnicki w Kraśniku

Młode łabędzie nad Zalewem Kraśnickim

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!

Młode łabędzie nad Zalewem KraśnickimZalew Kraśnicki w Kraśniku składa się z 2 części: dużego kąpieliska od wschodu oraz dużej ilości małych zbiorników wodnych, poprzedzielanych groblami od zachodu. Pomiędzy obiema częściami biegnie asfaltowa ulica Nadstawna. Głównym obiektem letniskowym Kraśnickiego Zalewu jest kemping (5 domków kempingowych, budynek sanitarny oraz pole namiotowe). Niedawno wybudowano także nową stanicę, przy której można wypożyczyć łódkę, kajak, rower wodny, a także powędkować (zalew słynie z pięknych okazów karpi i szczupaków).

Dzięki dobrze zaplanowanym przez miasto inwestycjom, odwiedzający Zalew KraśnickiNad kąpieliskiem w Kraśniku posadzono nawet prawdziwe palmy mogą bezpiecznie do niego dojechać rowerem (ścieżka rowerowa biegnie wzdłuż ulicy Urzędowskiej i nowo wybudowaną kładką wiedzie prosto nad kąpielisko), wypocząć na plaży, przy której posadzono nawet prawdziwe palmy, przespacerować się po drewnianym molo oraz spędzić noc na wyżej wspomnianym kempingu. Ciekawostką są specjalne czujniki postawione przy deptaku, które liczą ilość spacerowiczów.

Powierzchnia: 42,5 ha

Głębokość: średnio 2,5 m

Adres: Zalew Kraśnicki znajduje się w północno-zachodniej części Kraśnika (49 km na południowy zachód od centrum Lublina).

Dojazd: Z Lublina krajową 19-ką na Kraśnik. Przed Kraśnikiem skręcamy w prawo w drogę wojewódzką nr 833, która prowadzi nas prosto nad zalew.

Więcej na stronie kąpieliska: http://zalew.krasnik.eu/pl/news/ oraz na: www.krasnik.pl

Zalew Janowski właściwie składa się z 2 zbiorników wodnych. Źródło: www.powiatjanowski.pl

Zalew Janowski w Janowie Lubelskim

Zalew w Krasnobrodzie i pięknie porastające jego wybrzeże

Zalew nad rzeką Wieprz w Krasnobrodzie