close
Zalew nad rzeką Wieprz w Krasnobrodzie

Zalew nad rzeką Wieprz w Krasnobrodzie

Zalew w Krasnobrodzie i pięknie porastające jego wybrzeże

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!

Zalew w Krasnobrodzie i pięknie porastające jego wybrzeże, pachnące sosny. Źródło: www.przewodnikzamosc.plKrasnobród to piękne miasto Lubelszczyzny w otulinie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Zbiornik wodny znajduje się nad rzeką Wieprz i może poszczycić się pięknymi plażami oraz łagodnym, porośniętym przez sosny brzegiem. Nad bezpieczeństwem czuwają oczywiście ratownicy WOPR. Nie brak też przebieralni, pomieszczeń sanitarnych oraz szerokiej oferty gastronomicznej.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Gmina, która jest właścicielem zalewu przed 2 laty przeprowadziła modernizację kąpieliska, które zyskało wyspę, piaszczystą plażę (warto przyjechać wcześniej, gdyż często w letnie miesiące ręcznik dosłownie leży na ręczniku!), nowe, drewniane molo, wyłożoną kostką promenadę (idealną na przejażdżkę rowerem), wypożyczalnię kajaków i rowerów wodnych, a także boiska do piłki plażowej i siatkowej. W okolicy jest też park linowy, który z pewnością ucieszy tak małych jak iNad kąpieliskiem nad Wieprzem w Krasnobrodzie mamy też zjeżdżalnię dla dzieci. Źródło: www.krasnobrod.eu dużych turystów. W tym roku w Krasnobrodzie po raz pierwszy otwarto nowoczesne, czyste baseny (i zjeżdżalnię!) – gdyby ktoś obawiał się kąpać w zalewie.

Warto wiedzieć, że Krasnobród jest jednym z dwóch tylko miast o statusie uzdrowiska w województwie lubelskim (drugim jest Nałęczów). Warto przyjechać tu ze względu na wspaniały klimat i nasycone zapachem starych jodeł i buków powietrze, które doceniono już w XIX w., zakładając tu liczne zakłady dla gruźlików. Obecnie główną specjalizacją uzdrowiska w Krasnobrodzie jest leczenie i rehabilitacja dzieci.

Powierzchnia: 17 ha

Głębokość: maximum 2,5 m

Adres: Kąpielisko w Krasnobrodzie znajduje się w północno-zachodniej części miasta, przy ulicy Partyzantów 39 (około 113 km na południowy wschód od Lublina).

Dojazd: Najlepiej kierować się z Lublina na Zamość (np. ekspresową E372). Przejeżdżamy przez centrum Zamościa i skręcamy w prawo w wojewódzką 849. Kiedy miniemy Jacnię (gdzie także znajduje się niewielki zalew), skręcamy w lewo, w ulicę Senatoryjną, która doprowadzi nas prosto nad znajdujące się po naszej prawej kąpielisko.

Więcej na stronie: www.krasnobrod.eu

Młode łabędzie nad Zalewem Kraśnickim

Zalew Kraśnicki w Kraśniku

Stawy Echo w Roztoczańskim Parku Narodowym. Źródło: Wikipedia

Stawy Echo w Zwierzyńcu