close
Zalew nad rzeką Wieprz w Krasnobrodzie

Zalew nad rzeką Wieprz w Krasnobrodzie

Zalew w Krasnobrodzie i pięknie porastające jego wybrzeże

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!

Zalew w Krasnobrodzie i pięknie porastające jego wybrzeże, pachnące sosny. Źródło: www.przewodnikzamosc.plKrasnobród to piękne miasto Lubelszczyzny w otulinie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Zbiornik wodny znajduje się nad rzeką Wieprz i może poszczycić się pięknymi plażami oraz łagodnym, porośniętym przez sosny brzegiem. Nad bezpieczeństwem czuwają oczywiście ratownicy WOPR. Nie brak też przebieralni, pomieszczeń sanitarnych oraz szerokiej oferty gastronomicznej.

Gmina, która jest właścicielem zalewu przed 2 laty przeprowadziła modernizację kąpieliska, które zyskało wyspę, piaszczystą plażę (warto przyjechać wcześniej, gdyż często w letnie miesiące ręcznik dosłownie leży na ręczniku!), nowe, drewniane molo, wyłożoną kostką promenadę (idealną na przejażdżkę rowerem), wypożyczalnię kajaków i rowerów wodnych, a także boiska do piłki plażowej i siatkowej. W okolicy jest też park linowy, który z pewnością ucieszy tak małych jak iNad kąpieliskiem nad Wieprzem w Krasnobrodzie mamy też zjeżdżalnię dla dzieci. Źródło: www.krasnobrod.eu dużych turystów. W tym roku w Krasnobrodzie po raz pierwszy otwarto nowoczesne, czyste baseny (i zjeżdżalnię!) – gdyby ktoś obawiał się kąpać w zalewie.

Warto wiedzieć, że Krasnobród jest jednym z dwóch tylko miast o statusie uzdrowiska w województwie lubelskim (drugim jest Nałęczów). Warto przyjechać tu ze względu na wspaniały klimat i nasycone zapachem starych jodeł i buków powietrze, które doceniono już w XIX w., zakładając tu liczne zakłady dla gruźlików. Obecnie główną specjalizacją uzdrowiska w Krasnobrodzie jest leczenie i rehabilitacja dzieci.

Powierzchnia: 17 ha

Głębokość: maximum 2,5 m

Adres: Kąpielisko w Krasnobrodzie znajduje się w północno-zachodniej części miasta, przy ulicy Partyzantów 39 (około 113 km na południowy wschód od Lublina).

Dojazd: Najlepiej kierować się z Lublina na Zamość (np. ekspresową E372). Przejeżdżamy przez centrum Zamościa i skręcamy w prawo w wojewódzką 849. Kiedy miniemy Jacnię (gdzie także znajduje się niewielki zalew), skręcamy w lewo, w ulicę Senatoryjną, która doprowadzi nas prosto nad znajdujące się po naszej prawej kąpielisko.

Więcej na stronie: www.krasnobrod.eu

Młode łabędzie nad Zalewem Kraśnickim

Zalew Kraśnicki w Kraśniku

Stawy Echo w Roztoczańskim Parku Narodowym. Źródło: Wikipedia

Stawy Echo w Zwierzyńcu