close
Zalew Sobótka w Płocku

Zalew Sobótka w Płocku

Płock z lotu ptaka. W samym środku

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!

Płock z lotu ptaka. W samym środku, po prawej stronie Wisły, Zalew Sobótka (źródło: www.plock.eu/pl)Sobótka jest bodajże najbliżej Wisły leżącym, niezależnym kąpieliskiem, w którym w sezonie można korzystać z ochłody wody pod okiem ratowników WOPR. Od południowej strony wznosi się wysoka na ok. 50 m wiślana skarpa. Sobótka jest oczywiście starorzeczem Wisły.

Dla dzieci wydzielona jest specjalna część kąpieliska; istnieje też plac zabaw. W pobliskiej wypożyczalni są do wynajęcia rowerki wodne, kajaki czy łódki, które można zacumować przy jednym z dwóch drewnianych molo. 3 boiska do siatkówki plażowej, czyste toalety i przebieralnie, grill bar, restauracja oraz spory parking to kolejne atuty Sobótki. Największą atrakcją tego lata jest WakePark – ultra bezpieczny wyciąg renomowanej firmy Sesitec 2.0 do wakeboardingu; jest też szkółka wakeboardingu dla dzieci oraz dopiero początkujących w tym temacie. A dla wygodnickich, którzy potrzebują się zrelaksować po ruchu na świeżym powietrzu są do wypożyczenia leżaki.

Regulamin głównego płockiego kąpieliska jest dosyć surowy – nie można palić na plaży ani przyprowadzać czworonogów. Reguły te są jednak uzasadnione, miasto bowiem bardzo dba o czystość tego wakacyjnego miejsca, co roku skrupulatnie oczyszczając plażę oraz akwen (robią to wyszkoleni nurkowie).

Ciuchcia Tumska, która dojeżdża do Zalewu Sobótka (źródło: www.plock.eu/pl)Do ciekawostek należy fakt, iż nad Jezioro Sobótka od początku maja do końca sierpnia można przyjechać kolejką Tumską Ciuchcią. Stylowa lokomotywa z 20 wagonikami kursuje co 1,5 godziny.

Adres: Zalew Sobótka znajduje się przy ul. Parowej, w zachodniej części Płocka, niedaleko Zamku Książąt Mazowieckich (113 km na północny zachód od centrum Warszawy).

Dojazd: Z centrum Warszawy jedzie się tak jak do Płocka – przez Żoliborz, Bielany i Łomianki; wzdłuż wschodniej,a następnie północnej granicy Kampinoskiego Parku Narodowego. Mijamy Czosnów i kierujemy się mostem przez Wisłę na Nowy Dwór Mazowiecki. Potem jedziemy wzdłuż prawego brzegu Wisły drogą krajową nr 62, która prowadzi nas przez Wyszogród prosto do Płocka. Przez Płock przejeżdżamy DK 60, która zmienia nazwę na Al. Floriana Kobylińskiego. Potem skręcamy w lewo w ul. Łukasiewicza i w prawo w Antoniego Juliana Nowowiejskiego. Kontynuujemy wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego, z której skręcamy w lewo i już jesteśmy u celu podróży.

W okolicy Płocka znajduje się też inne przyjazne kąpieliskoJezioro Soczewka oraz Jezioro Zdworskie!

Jezioro Soczewka pod Płockiem to raj dla dzieci i wędkarzy (źródło: www.pojezierzegostyninskie.pl)

Jezioro Soczewka pod Płockiem

Sielanka nad Jeziorem Żywieckim w Beskidach (źródło: Panoramio.com)

Jezioro Żywieckie – gwarancja wypoczynku dla całej rodziny