close
Zalew Węgrowski przy rzece Liwiec

Zalew Węgrowski przy rzece Liwiec

Zalew w Węgrowie po modernizacji to doskonałe miejsce do wypoczynku. Źródło: www.wegrow.com.pl

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!

Zalew w Węgrowie po modernizacji to doskonałe miejsce do wypoczynku. Źródło: www.wegrow.com.plZalew Węgrowski powstał na starorzeczu rzeki Liwiec (dopływ Bugu), która przepływa przez Węgrów. Starorzecze składa się z zalewu, czyli kąpieliska (po lewej stronie Liwca), na którym są 2 wysepki oraz 3 stawów rybnych (nieco w górę, po prawej stronie Liwca), w których złowić można dorodne karpie (zdecydowanie dominujący gatunek), ukleje, jazie i amury. W tym celu utworzono 10 specjalnych, wygodnych stanowisk wędkarskich.

Oprócz strzeżonego kąpieliska i wypożyczalni sprzętu wodnego, można tu pograć w piłkę czy siatkówkę plażową, urządzić grilla czy piknik albo objechać Zalew Węgrowski rowerem. Dla dzieci jest specjalny brodzik, plac zabaw, podwójna, bezpieczna zjeżdżalnia do wody oraz inne sezonowe atrakcje, takie jak dmuchańce czy zabawy przygotowane przez animatorów. Obok jest oczywiście duży punkt gastronomiczny z grillem i ogródkiem piwnym, gdzie wieczorem czekają na was koncerty i imprezy.

Zalew w Węgrowie - na drugim planie widać jedną z 2 wysepek. Źródło: Fanpage Zalewu WęgrowskiegoW 2007 r. zrealizowano w Węgrowie projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Wykorzystanie doliny Liwca do celów turystycznych”. Dzięki temu m.in. wyremontowano sam Zalew Węgrowski, utworzono 3 wyżej wspomniane stawy rybne oraz 11 urządzeń hydrotechnicznych, wytyczono liczącą 2,3 km ścieżkę rowerową dookoła Zalewu i pobudowano place zabaw, boiska (aż 6 – w tym do badmintona!), mola, stanowiska wędkarskie, budynek do przechowywania sprzętu wodnego oraz parkingi.

Powierzchnia Zalewu Węgrowskiego: 8,6 ha

Adres: Zalew Węgrowski znajduje się w zachodniej części Węgrowa, po lewej stronie rzeki Liwiec (79 km na wschód od centrum Warszawy).

Dojazd: Do Węgrowa jedzie się wojewódzką 637-ką – Mostem Poniatowskiego na drugą stroną Wisły, potem Wałem Miedzeszyńskim, skręcamy w lewo w Al. Stanów Zjednoczonych, potem Ostrobramską i w lewo Marsa. Przejeżdżamy przez Rembertów i skręcamy w prawo w ul. Cyrulików, która wkrótce zmienia nazwę na Okuniewską. Jedziemy przez Sulejówek, Stanisławów i Liw – cały czas prosto wojewódzką 637-ką. Tuż za Liwem i przed Węgrowem skręcamy w lewo, a po 1,5 km w prawo w ul. Żeromskiego. Po naszej prawej widzimy zalew.

Więcej info na oficjalnej stronie Zalewu w Węgrowie: www.zalewwwegrowie.pl

Ośrodek Marysieńka z lotu ptaka. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zalew Topornia w Przysusze

Zapakowanie walizki to często nie lada sztuka

Co zapakować do wakacyjnego bagażu?