close
Atrakcje turystyczne w Świnoujściu, co warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Atrakcje turystyczne w Świnoujściu, co warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Świnoujście jest naszym numerem 1, jeśli chodzi o nadmorskie miasta w Polsce. Nie każdy wie, że Świnoujście posiada status uzdrowiska, za to prawie każdy słyszał, że jest to jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu wyspach i wysepkach.

Atrakcje w Świnoujściu

Świnoujście atrakcje – pod tym hasłem można w Internecie znaleźć mnóstwo ciekawych miejsc, które spokojnie zapełnią wakacyjny pobyt w Świnoujściu. W naszym artykule chcemy skupić się na tych – naszym zdaniem – najlepszych.

Jak już wspomnieliśmy, Świnoujście to miasto położone na wyspach. Na jednej z nich – na Wyspie Wolin znajduje się Podziemne Miasto – idealne miejsce na wycieczkę, podczas której przeniesiecie się w czasie i poznacie niesamowitą historię zimnej wojny. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem. Dla miłośników historii polecamy również odwiedzenie Zachodniego Fortu Artyleryjskiego.

Podobnie jak w innych nadmorskich miastach, również w Świnoujściu znajduje się promenada. W przeciwieństwie do tej, która znajduje się np. w Międzyzdrojach, nie ma tutaj alei gwiazd, przez co – szczególnie teraz – łatwiej zachować odstęp, ponieważ nie ma takiego tłoku i mamy większą przestrzeń dla siebie. Wzdłuż promenady znajduje się wiele lokali oraz restauracji.

Latarnia Morska w Świnoujściu to najwyższa latarnia nad Morzem Bałtyckim. Jej wysokość to aż 68 metrów. Ostrzegamy! Aby móc podziwiać widoki z tarasu widokowego będziecie musieli pokonać 308 schodów! Dodatkowo, jeśli jesteście ciekawi historii rybołówstwa w Polsce – zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Rybołówstwa Polskiego, którego siedziba mieści się w dawnym ratuszu miejskim (budynek ten należy do najstarszych w mieście).

W Polsce mamy to szczęście, że mamy piękne, piaszczyste plaże. Nie inaczej jest w Świnoujściu. Leżąc na plaży możemy oglądać statki wpływające i wypływające z portu czy gazoportu. Spacerując po plaży możemy również uzbierać pamiątki z urlopu w postaci pięknych, niezniszczonych muszelek.

Z uwagi na to, że – jak już wspomnieliśmy Świnoujście posiada status uzdrowiska – warto skorzystać i odwiedzić Park Zdrojowy w Świnoujściu, który jest położony na wschodnim skraju wyspy Uznam. Szczególny klimat miasta Świnoujście, charakteryzuje się zwiększoną zawartością jodu w powietrzu, którą wykorzystuje się w leczeniu wielu schorzeń. Przebywanie w tym klimacie korzystnie wpływa na leczenie chorób dróg oddechowych i alergii. Z pewnością spacer po parku zdrojowym (i nie tylko) polepszy Wasze samopoczucie.

A po tym wszystkim, jak będziecie chcieli odpocząć od zgiełku miasta, możecie odwiedzić Karsiborską Kępę – rezerwat położony na wyspie o tej samej nazwie. Miejsce to jest ostoją ptaków o randze europejskiej! Cudowne miejsce na relaksujący spacer.

Nocleg w Świnoujściu

Wybierając na wakacyjny kierunek morze, zawsze staramy wybierać się nocleg jak najbliżej plaży. Odpowiadając zatem na pytanie jaki hotel na wakacje? Chcemy zaproponować Wam hotel https://hotel-delfin.pl, który znajduje się zaledwie 100 metrów od nadmorskiej promenady. Warto zwrócić uwagę na to, że jest to hotel z basenem Świnoujście, który z pewnością umili i urozmaici Wasz pobyt w tym mieście.

Wypadek w Tatrach Słowackich – jakie koszty pokryje ubezpieczenie turystyczne?

Fot. Pixabay

Gdzie mogę wykorzystać bon turystyczny?