close
Camping zimowy w Polsce – jak znaleźć odpowiedni ośrodek i gdzie warto się wybrać?

Camping zimowy w Polsce – jak znaleźć odpowiedni ośrodek i gdzie warto się wybrać?

Chociaż camping bardziej kojarzy się z wakacyjnym słońcem niż śnieżnymi zaspami, zimą także może to być świetny pomysł na nocleg podczas wyjazdu. Żeby wypoczynek na campingu się udał, wcale nie trzeba podróżować na drugi koniec świata. W Polsce dostępna jest cała masa zimowych atrakcji dla dorosłych i dzieci, przy których znaleźć można wiele polecanych ośrodków campingowych. Dlaczego warto nocować w takim miejscu i gdzie szukać całorocznego campingu, planując zimowy wyjazd?

Camping zimą – jak to wygląda?

Campingi mogą przywodzić na myśl rozkładane sportowe namioty, jednak takie rozwiązania nie zdają egzaminu podczas niskich temperatur. Zimą w ośrodkach campingowych nocuje się w domkach i kamperach wyposażonych w system grzewczy i izolację. Planując przyjazd na camping własnym kamperem, koniecznie nie można zapomnieć o izolacji ścian i podłogi oraz ogrzewaniu.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Camping jest dziś znacznie częściej nowoczesnym ośrodkiem z wieloma atrakcjami niż opustoszałym polem namiotowym. W takich miejscach poza strefą noclegową z kamperami i domkami znaleźć można sklepy, restauracje, pralnie i suszarnie dostępne dla gości, czy nawet baseny albo siłownie i atrakcje dla najmłodszych. Wiele ośrodków campingowych oferuje domki do wynajęcia z prywatnymi łazienkami i pełnym zapleczem sanitarnym. Pod kątem usług hotelowych takie obiekty nie odbiegają znacznie od tradycyjnych hoteli, dlatego na miejscu można liczyć na podstawowe wyposażenie jak czysta pościel i ręczniki.

Dlaczego planując wyjazd, warto wybrać camping na miejsce noclegowe? Taki wybór nie oznacza rezygnacji z wygód – nowoczesne campingi oferują pełen pakiet usług, który śmiało przyrównać można do ofert all inclusive dostępnych w drogich hotelach. Nocleg na campingu niesie ze sobą jednak nietypowe przeżycia, odpoczynek na łonie natury i nierzadko piękne widoki, które można podziwiać już od progu kampera lub wynajętego domku.

Całoroczne ośrodki campingowe w Polsce

Wcale nie trzeba szukać daleko, żeby znaleźć nowoczesny ośrodek w pięknej lokalizacji, w której jest co robić podczas zimowych miesięcy. Odpoczynek na polskim campingu to dobry pomysł zwłaszcza w przypadku krótkiego urlopu, ograniczonego budżetu, albo wyjazdu z małymi dziećmi, które źle znoszą daleką podróż.

Campingi czynne przez cały rok to zwykle ośrodki znajdujące się w okolicy, która zapewnia wybór atrakcji niezależnie od pory roku. Wśród cieszących się ogromnym zainteresowaniem typowo zimowych atrakcji wymienić można między innymi stoki narciarskie, których nie brakuje na terenie Polski.

Gdzie znaleźć odpowiedni ośrodek? W tym celu warto sprawdzić propozycje firm, które zbierają oferty różnych ośrodków noclegowych. Campingu można także szukać już po wybraniu miejsca, w które ma się zamiar pojechać. Takich ośrodków jest więcej, niż mogłoby się wydawać, dlatego niewiele jest miejsc, zwłaszcza turystycznych, w których brakuje tej opcji noclegowej.

Gdzie warto zatrzymać się na campingu?

Jakie miejscowości Polski są warte uwagi pod kątem zimowego wyjazdu na camping? Jedną z najchętniej polecanych i odwiedzanych jest Zakopane, gdzie dostępnych jest wiele ośrodków o wysokim standardzie, odpowiednich zarówno dla sportowców, jak i rodzin z małymi dziećmi.

Zakopane i okolice dają ogromny wybór stoków dla narciarzy i snowboardzistów. To swego rodzaju centrum sportów zimowych, które ze względu na urok miasta i jego najlepiej znanej ulicy – Krupówek – przyciąga do siebie masę turystów. Nie brakuje tu także atrakcji takich jak skutery śnieżne czy kulig uwielbiany przez dzieci. Po dniu pełnym wrażeń odpocząć i ogrzać można się podczas kąpieli w basenach termalnych. Gorąca woda, groty solne i piękny widok na okolicę z pewnością pozwolą się zrelaksować. Co więcej, baseny termalne są wyposażone również w atrakcje dla dzieci takie jak wodne zjeżdżalnie.

A może zaplanować wyjazd na camping w Bieszczady? I tu nie brakuje odpowiednich ośrodków znajdujących się w miejscowościach takich jak Sanok czy Ustrzyki Górne. Ta okolica także jest bogata w atrakcje sportowe, w tym stoki i wyciągi. Ośrodki campingowe można znaleźć również w okolicy Jeziora Solińskiego, na którym znajduje się największa polska zapora wodna. Szukając atrakcji odpowiednich dla najmłodszych, warto sprawdzić najwyżej położoną kolejkę wąskotorową w Polsce znajdującą się blisko granicy słowackiej. Bieszczadzka Kolejka Leśna robi duże wrażenie nie tylko przez sam oferowany przejazd, ale i wygląd, ponieważ w drobnych szczegółach przypomina lokomotywę parową.

25 listopada 2022800Views

Najciekawsze atrakcje turystyczne Opolszczyzny

Czy caravaning zimą to dobry wybór? Jak się do niego przygotować?