close
Najciekawsze atrakcje turystyczne Opolszczyzny

Najciekawsze atrakcje turystyczne Opolszczyzny

Opolszczyzna to niewielki region, pełen zieleni i zabytków. Spędzenie w nim weekendu gwarantuje mnóstwo atrakcji. Zabytków jest tyle, że nawet przez miesiąc można się nimi nacieszyć.

Góra Świętej Anny

Góra Świętej Anny jest często odwiedzana przez turystów z Polski, Niemiec oraz innych krajów. Można poznać jej atrakcje i nacieszyć oczy tym miejscem. Zwiedzanie Góry Świętej Anny z przewodnikiem jest prawdziwą atrakcją. Zabytek leży w województwie opolskim, w powiecie strzeleckim, na Górnym Śląsku. Na wzgórzu ulokowane są bazylika oraz sanktuarium. Góra jest miejscem kultu religijnego, są na niej klasztor i kalwaria, znajduje się tam Grota Lurdzka. Powodzeniem cieszy się Pomnik Czynu Powstańczego oraz Amfiteatr. Co roku dziesiątki tysięcy turystów poznają to miejsce ważne dla historii Opolszczyzny.

Zamek w Niemodlinie

Zamek w Niemodlinie jest zabytkiem z XIV wieku. Posiada prostokątny dziedziniec, ma skrzydła, cztery wieże z klatkami schodowymi. Jego ozdobą są dachy mansardowe oraz dwuspadowe. Hełm wieży jest dwukondygnacyjny, w stylu późnobarokowym, z prześwitami. Zabytek ma wiele uroku i należy do najbardziej popularnych na Opolszczyźnie. Odwiedzany jest przez turystów w dowolnym wieku. W XV wieku zamek został zniszczony przez husytów. Urokiem zabytku jest wieża bramna, zdobiona techniką sgrafito. W zamku są dekoracje i stiuki, kominek, ornamenty, polichromowane stropy. Nad fosą jest kamienny most z rzeźbami świętych. Całość wywiera duże wrażenie na gościach i jest wyjątkową prezentacją piękna oraz historii zaklętej w kamień i inne materiały budowlane.

Jura Park Krasiejów

Jura Park Krasiejów to powrót do dawnych wieków, do czasów, gdy na ziemi żyły dinozaury. Ten wyjątkowy dino park na świeżym powietrzu jest atrakcją dla każdej osoby. Daje odprężenie, sprawia, że można miło spędzić w nim czas i zyskać informacje o tych niezwykłych i wielkich zwierzętach. Miejsce odwiedzane jest przez cały rok, także w weekendy. Ten Park Nauki i Rozrywki poświęcony jest także historii oraz ewolucji człowieka. Zapewnienie takiej wiedzy dzieciom jest bardzo ważne, a wizyta w Krasiejowie sprawia ogromną radość oraz wielką przyjemność. Bilety są drogie – na zwiedzanie tej atrakcji trzeba wydać około 300 złotych za rodzinę. Park Krasiejów zwiedza się z przewodnikiem w 1,5-2 godziny. Warto znaleźć miły sposób spędzania wolnego czas, a Krasiejów to długi spacer, zwiedzanie i zabawa. Nawet małe dzieci czują się w tym miejscu wyjątkowo.

Muzeum Wsi Opolskiej

Muzeum Wsi Opolskiej to wspaniały skansen. W tym miejscu każdy odpocznie i znajdzie relaks. W takim muzeum jest doskonale, miło oraz przyjemnie. Skansen istnieje od 1961 roku. W 1965 roku zaczęto budować ekspozycję stałą. Od 1970 zabytek jest zwiedzany. Ulokowany jest w Opolu Bierkowicach. Można tam dojechać samochodem lub dotrzeć autobusem linii nr 9. Stare chaty i sprzęty pokazują jak wyglądało życie na opolskiej wsi. Jedna z chat to budynek szkoły. Warto obejrzeć wszystko dokładnie i zyskać wyjątkową wiedzę. Zagrody pochodzą z wieków XVIII-XX wieku, a ulokowane są wśród zieleni.

Co warto zobaczyć w Gdańsku – nie tylko obiekty historyczne

Camping zimowy w Polsce – jak znaleźć odpowiedni ośrodek i gdzie warto się wybrać?